Ekran Kartı Fiyatları Ne Zaman Düşer?

2022 ye kadar stok sorunu düzelir ancak Doların hali ne olur bilemeyiz ancak yüksek ihtimalle 10 liraya dayanacağından fiyatlarda bir değişiklik söz konusu olmaz.
Ekran Görüntüsü (769).png

Biliyorsunuz ki ekran kartları şu anda çok pahalı. Sizce bu ne zamana kadar sürer?
2022'nin sonunda ancak yeni çip fabrikaları kurulmuş olacak. Bu zamana kadar araba üreticileri dahil tüm elektronik ürünlerde üretim aksaklığı yaşanıyor. Fakat ekran kartı stokları mining illeti yüzünden çok hızlı tükendiğinden diğerlerine kıyasla daha çok hissediliyor olabilir. İçinde bulunduğunuz sektörle ilgili bir algısal durum.

Fakat, şöyle de su götürmez bir gerçek var ki: Türkiye'de fiyatı yükselen bir ürün bir daha düşmez.

Bu malesef sakızdan ayakkabıya, ithal üründen yerli üretime tüm sektörlerde geçerli. Meyve sebzede dahi zaman zaman yükselip düşme görülse de bir önceki düşüş oranına bakınca hep daha yüksekte durduğunu görüyoruz. Limon artık adet ile satılmaya başlandı.

Siz parasını çıkarabildiğiniz an hemen almaya bakın. Türkiye ekonomisinde elektronik tüm cihazların fiyatı her geçen saniye gittikçe daha da artacaktır.

Son düzenleme:
Biliyorsunuz ki ekran kartları şu anda çok pahalı. Sizce bu ne zamana kadar sürer?

Herhangi bir tarihle anlaşılmaz bu. Şu anda ekran kartlarının pahalı olmasının tek sebebi madencilik çünkü en boktan kartlar bile kâr sağlıyor. Yakın zamanlarda coinler ETH Bitcoin vs. düşmezse düşüş beklemeyin. Eğer ki düşerse belki bir nebze rahatlatabilir piyasayı. En azından 2. el mining yapılmış kartları görmeye başlarız piyasada ucuz olarak.
Herhangi bir tarihle anlaşılmaz bu. Şu anda ekran kartlarının pahalı olmasının tek sebebi madencilik çünkü en boktan kartlar bile kâr sağlıyor. Yakın zamanlarda coinler ETH Bitcoin vs. düşmezse düşüş beklemeyin. Eğer ki düşerse belki bir nebze rahatlatabilir piyasayı. En azından 2. el mining yapılmış kartları görmeye başlarız piyasada ucuz olarak.

Sanmayın ki üretim artınca fiyatlar düşecek. Hiçbir fabrika bu talebi karşılayamaz. Kesinlikle miningin 1-2 seneliğine kâr getirmemesi lazım coinlerin artık düşmesi lazım. 2017'de buna benzer bir durum olmuştu. Döngü gibi düşünün ama Türkiye şartları ne olur orası ayrı muamma.

Konsol fiyatları bence makul seviyede Xbox tarafında hem de Game Pass gibi bir nimet var.

Katılıyorum. Xbox Series S şu an PC özel oyunları (Valorant, LoL, CS:GO vb.) Oynamayan biri için gayet iyi bir seçim. Zar zor oyun oynatan APU sistemler yerine Xbox Series S almak ve Game Pass alıp, FPS türündeki oyunlarda klavye mouse bağlayarak oynamak gerçekten inanılmaz mantıklı.

Katılıyorum. Xbox Series S şu an PC özel oyunları (Valorant, LoL, CS:GO vb.) Oynamayan biri için gayet iyi bir seçim. Zar zor oyun oynatan APU sistemler yerine Xbox Series S almak ve Game Pass alıp, FPS türündeki oyunlarda klavye mouse bağlayarak oynamak gerçekten inanılmaz mantıklı.

Aynen bir de Logitech G920 oldu mu tadından yenmez :D

Geri
Yukarı