Ekran kartı fiyatları ne zaman eski haline döner?

Eski fiyatların zamanı ile şu anki dolar kuru bir değil. Kur farkı arttı, ayrıca pazartesiden itibaren %20 zam konuşuluyor. Ne eski fiyatı?

Eski fiyat dediği dolar 7 civarıydı çok eskiye gitmene gerek yok sanki dolar 2-3 müş gibi söylüyorsunuz ya RTX 3080 8-9 bin TL'ye bulunuyordu. Şu absürt fiyatları dolara bağlamayın artık.

Eski fiyat dediği dolar 7 civarıydı çok eskiye gitmene gerek yok sanki dolar 2-3 müş gibi söylüyorsunuz ya RTX 3080 8-9 bin TL'ye bulunuyordu. Şu absürt fiyatları dolara bağlamayın artık.
Hocam firmalar kur ve vergiler yüzünden sınırdan mal çekmiyor ülkeye. :/
Birçok etken var ama dediğiniz gibi. Fiyatlar orantısız arttı, fakat fazla bir düşüş olacağını sanmıyorum.

Bence bu durum "madencilere" yaptırım yapılırsa veya ekran kartları "madencilik" için değil de oyun veya iş için üretilmeye başlanırsa o zaman düzelir. Ancak bu düzelişten sonra daha önceden çıkmış ekran kartları yeniden mi üretilir yoksa yeni nesil ekran kartlarıyla mı bu açığı kapatırlar bilemeyeceğim. Ancak ekran kartlarının bizim ülkemizde kur farkından dolayı ucuz olacağını düşünmüyorum.

Hocam firmalar kur ve vergiler yüzünden sınırdan mal çekmiyor ülkeye. :/
Birçok etken var ama dediğiniz gibi. Fiyatlar orantısız arttı, fakat fazla bir düşüş olacağını sanmıyorum.

Evet dediğiniz etkenler de sebep oluyor fakat her şey şu Bitcoin denen balona bağlı patladığı zaman ortalığı seyredin.

Dönmez diyenler neye dayanarak söylüyor? Geçen yıllarda da aynısı oldu ve dolar ilk kez 8 olmuyor. Sanki dolar geçen yıl 2 liraydı da stok sıkıntısından kaynaklanan fahiş fiyat gidince bir şey değişmeyecek. İlerleyen aylarda bu durum yüksek oranda düzelecek.

Çip krizi düzeldiği zaman gelişmiş ülkelerde bu sorun ortadan kalkacak ama bizim gibi ekonomisi batmış ülkelerde bu sorun devam edecek. Yani Türkiye için diyorsan hayır düzelmeyecek ama Avrupa için düzelecek.
Türkiye için en erken 2023 seçimlerinden sonra beklediğimiz olursa düzelmeye başlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı