Ekran Kartı Fiyatları Neden Arttı ?

• Konuyu başlatan Gripex
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 90
  • Görüntüleme 19B
Bitcoin piyasası, kart üreticilerinin mining yapan kişilere toptan mal satması, çin’in yeni yıl tatili toplam 1 ay. Hiçbir şekilde üretim olmayacak. Nakliye sektöründe konteyner fiyatları 10 kat arttı gemilerde taşıyacak yer yok. Şu an alt üst durumda her yerde. Türkiye’ye özgü değil yani. Almanya’da parası olan hans’ta alamıyor şu an. Ve uzun bir süre çözülemeyecek.

Cuma günü 5800'e aldım 3060 Ti'ı bugün 7000 bin TL'ye sattım.

Helal olsun. Ne güzel anlatıyorsunuz milleti kazıkladığınızı :)

Neden kazıklasın millet afedersin ama salak mı ki alıyor ?
Senin bildiğini kimse bilmiyor mu sanıyorsun.
Herkes mining yapıyor şu an ek olarak
piyasadan haberin var mı ?
1 ETH : 10.400 TL şu an ?

Daha bugün Rtx 3080 Suprim X’i , ethereum fırladı diye 16.000 TL’ye sattım.
16K eder mi bu kart etmez ama stok yok, ethereum fırladı bulan alıyor , senin duygusallığını mı bekleyecek millet :)

Şimdi anasının bir akıllı çocuğu sensin geri kalan herkes kazıkçı mı ?
O ne özgüven o :)
He güzelim he.
Kralsın 😎

He güzelim he.
Kralsın 😎
Boşver bunları. Tekdüze düşünürler hep. Sana yüksek fiyattan kart sattığın için çemkirir, ama sende bir kart almaya çalıştığında bu piyasaya göre ederinden daha fazla fiyat vermene karşın ona laf bulamazlar daha doğrusu görmezler bile.

16K eder mi bu kart etmez ama stok yok, ethereum fırladı bulan alıyor , senin duygusallığını mı bekleyecek millet :)

He güzelim he.
Kralsın 😎
Duygusallık değil bu kartın ederi 8000-1000 TL arası(İlk geldiğinde bu fiyatlara satıldı) siz 6 bin araya fark koyuyorsunuz yaptığınızı bide akıllılık gibi göstermek çok üzücü.

Boşver bunları. Tekdüze düşünürler hep. Sana yüksek fiyattan kart sattığın için çemkirir, ama sende bir kart almaya çalıştığında bu piyasaya göre ederinden daha fazla fiyat vermene karşın ona laf bulamazlar daha doğrusu görmezler bile.
Kesinlikle haklısın.
Almaya gelince kazıkcıyızdır, satınca teklif veririz ÖLÜCÜ derler :)
Kedi,ciğer,mundar mantığı tamamen.
Ben sanki bilmiyorum 3080’in 16 bin TL etmediğini.. Alan adam bilmiyor sanki 16 bin TL etmediğini.
Ethereum ile ilgilenen adam 2 bin TL ye bakmıyor ki almazsa kart başka miningciye gidiyor. 16.000₺ şu an havada gidiyor 3080.
İnsanlık yapıp buraya yazıyorum ucuza vermemeleri için ama bizede çamur yapıyorlar.
Duygusallık değil bu kartın ederi 8000-1000 TL arası(İlk geldiğinde bu fiyatlara satıldı) siz 6 bin araya fark koyuyorsunuz yaptığınızı bide akıllılık gibi göstermek çok üzücü.

Daha geçen sene 30 bin TL olan arabalar şu an 70 bin TL :)
100 bin olan araçlar 240 bin TL..
Ortada bir kriz olunca ( örn:Virüs ) piyasayı görmüşsünüzdür.
Memleketin sistemini yargıla önce istersen, de ki ey Devletim üretmediğin arabadan nasıl olurda %300 ÖTV ALIRSIN.... Diyebiliyor musun :) Tabi ki hayır..
Neyi tartışıyoruz onuda anlamadım.
Demek istediğim şu ki ;
Şu an madencilik denen olay popüler ve ethereum ciddi anlamda arttı.
Ben elimde ki kartı 10 bin TL’ye neden mining yapan adama satayım ki ?
Satarım 16.000₺ ye kârıma bakarım , alan razı satan razı , nedir bu insanları damgalamanız merak konusu gerçekten :)

Ek olarak elinizde RTX 3080 varsa bana 10 bin TL’den satar mısınız ? Lütfen rica ediyorum , 3 adet hemen alayım yarın buluşup 😇

Benim izlenimine göre dolar arttığı zaman ürün fiyatları da artıyor ama dolar düşünce düşmüyor kısaca fırsatçılık farkındaysanız yeni gelen ekran kartları eskilere göre çok daha ucuz. Bir de bunun üstüne ülke battı şöyle böyle diyenler var herkes birbirini kazıklama peşinde ve fırsatçılık yapılıyor bunun önüne geçilmez ise tüm ürünler bu şekilde daha da pahalılaşacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı