Ekran kartı fiyatları

numberx

Decapat
Bundan 1 ay önce İncehesap cuma indirimlerinde 6000 TL'ye RX 6800 satılıyordu. İndirim Görüntüsü ( Tarihe Dikkat )
Ekran kartını yükseltmenin vakti geldi diyerek, kendi GTX 1070 Ti supreme Plus 4 fanlı ekran kartımı 2500 TL'ye sahibinden.com'da ilana koydum.
Bu denli bir ilgiyle karşılaşacağımdan bihaberdim. Günde 10 kişi telefonla arıyor. Hemen almak istediğini söylüyordu. Fiyatı uyguna mı koydum diye diğer ilanlara baktım. 0 fiyatları incelediğimde hiç unutmam RTX 2060'ın sıfırını 4100 TL'ye gördüm. Sonuç olarak kartı hemen gelip aldılar.
Bana kalsa 1500'e gitmesi gereken bir karttı sonuç olarak.
Bir süredir iş hayatından, kurslardan, derslerden donanım piyasasını takip edemiyordum.

Sadece 1 hafta sonra incehesap.com'daki cuma indirimlerinde bir terslik olduğunu anlamaya başladım. Yanlış hatırlamıyorsam sadece 1 hafta sonra fiyatlara ekstra 3000 TL eklenmişti. Tabi ki şok oldum.
Tam 1 aydır ekran kartım yok. Bu stok sıkıntısı ne zaman geçecek hep beraber göreceğiz. Bitcoin bugün 40500 USD'yi tekrar gördü. Maalesef bekleyeceğiz gibi duruyor.

Ya bir sistem toplamak istedik orta bütçeyle işlemcimi anakartımı herşeyimi aldım 10400f işlemci ile birlikte 3060 ti istiyordum. Lakin ekran kartı alamadım ve ben eski sistemimi de parça parça sattım. İşlemci f bantlı olduğu için dahili gpu barındırmıyordu. Haliyle bir stok sorunları sebebiyle ekran kartı alamamam neticesinde Amd 5450 ekran kartı taktım (10 senelik kart ama görüntü veriyordu elhamdülillah) ve oyun oynamaksızın sadece internette gezinebildim :) Ve bu söylediğim süreç yaklaşık 40 gün öncesi. Yılbaşında hepsiburada da 2060 ekran kartı 3400 tl ye 5600xt ekran kartı 2899 TL ye satılıyordu ve almak istemedim üzerine 2 daha koyup 3060 alayım dedim. Fakat o süreç hiç bir zaman gerçekleşemedi. Şimdi ise ince hesaptan 1750 tlye aldığım xfx 5500 xt ile maalesef ki kara cuma dönemine kadar idare etmek zorundayım. Gel kafa kafaya verip vişne suyu içelim :(

Rx 6800'ü alamamın tek nedeni kredi kartlarının limitlerini hep düşük tutmam. 4000 TL limitli kartım vardı. Ben yükseltene kadar ürün satılmıştı zaten. Başka siteden 6500 e almaya kıyamadım şimdi'de ekran kartsız kaldım.
Bende 9700K var. Dahili gpu'su CS bile oynatmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı