Ekran kartı fiyatları

Neowise

Femtopat
Daha fazla  
19 şubat bir miktar para ile sistem satın aldım. İçinde AMD Radeon RX 5500 XT Pulse 4 GB bu kartı 2.300TL'ye satın aldım, 19 şubatta evet doğru işittiniz bombada buradan sonra patlıyor. Şu an bu kartın stoktaki halini 8.000TL'ye kadar satıyorlar ve kartı yeni alan oyuncular veya miningciler neyse sahibinden gibi satış yerlerinde bu kartı 3.500'den 6.000 fiyat bandına satıyorlar. Ben dedim gibi içimden bilmeden yatırım yapmışım, :) ilk defa böyle uçuk fiyatlar görüyorum. Bir anda Türkiye hiç iyi yere gitmiyor işin özü oyun oynamak bile hayal olacak bizim için bu gidişle!

19 şubat bir miktar para ile sistem satın aldım. İçinde AMD Radeon RX 5500 XT Pulse 4 GB bu kartı 2.300TL'ye satın aldım, 19 şubatta evet doğru işittiniz bombada buradan sonra patlıyor. Şu an bu kartın stoktaki halini 8.000TL'ye kadar satıyorlar ve kartı yeni alan oyuncular veya miningciler neyse sahibinden gibi satış yerlerinde bu kartı 3.500'den 6.000 fiyat bandına satıyorlar. Ben dedim gibi içimden bilmeden yatırım yapmışım, :) ilk defa böyle uçuk fiyatlar görüyorum. Bir anda Türkiye hiç iyi yere gitmiyor işin özü oyun oynamak bile hayal olacak bizim için bu gidişle!
Global pazarda sıkıntı var zaten. Türkiye'nin iyiye gitmemesini değerlendirmek için GPU fiyatlarından çıkarım yapmak gülünç olur. Daha büyük perspektife bakmak lazım :) Keşke sadece Grafik kartları ve elektronik pahalı olsa. Sivri biberi taneyle alıyoruz artık :)

Yalnızca Türkiye'de değil genel olarak böyle ekran kartları mining vs. sebeplerden pahalıya gidiyor.

2019'da 1300 küsürden aldığım RX 580 ekran kartımı 4100 liraya sattım geçen. Hemen gittim kendime Xbox Series S aldım bir de yıllık Game Pass Ultimate çektim mis gibi oynuyorum. Türkiye'de devir Xbox devri bence.

Ekran kartları fiyatlarının bu kadar yüksek olmasının sebebi de Microsoft bence. Ekran kartlarımızı sattırıp konsollarını aldırmaya çalışıyorlar!

Bu ekran kartları fabrika çıkışında da bu kadar pahalı mı şuan? Yoksa bu kadar büyük karları ara satıcılar mı cebe indiriyor?
MRSP fiyatları böyle değil elbette. GDDR6X üretimleri dünya genelinde korona sebebiyle baltaya uğradığı için ve tedarikte sıkıntılar olduğu için fiyatlar uçtu gitti. Üstüne birde bitcoin furyası olunca normal demek istiyorum bu fiyatlar ama değil maalesef. Bizim şark kurnazı satıcılar şuan %200 karla satıyor ve insanlarda alıyor bu fiyatlara, ki çuvaldızı kendime de batırıyım bende RTX 3080 almış oldum 1 ay önce (şimdi ki fiyatlar gibi kazık değildi ama nerdeyse 1.5 katı fiyat verdim yine)

2019'da 1300 küsürden aldığım RX 580 ekran kartımı 4100 liraya sattım geçen. Hemen gittim kendime Xbox Series S aldım bir de yıllık Game Pass Ultimate çektim mis gibi oynuyorum. Türkiye'de devir Xbox devri bence.

Ekran kartları fiyatlarının bu kadar yüksek olmasının sebebi de Microsoft bence. Ekran kartlarımızı sattırıp konsollarını aldırmaya çalışıyorlar!
Çok mantıklı kararlar almıssın bu konuda saygımı kazandın fakat ben Fortnite oynamak ve ondan gelir sağlamak istiyorum PC şart Xbox alıp Fortnite oynuyan arkadaşım var pek sevmedim bana çok yönlülük lzm YouTube - Çeşitli oyunlar - Video Montaj - Discord
Bu ekran kartları fabrika çıkışında da bu kadar pahalı mı şuan? Yoksa bu kadar büyük karları ara satıcılar mı cebe indiriyor?
Benim şahit olduğum konu şu stoklar bitik kartı satan alan bireysel kişiler stok kıtlığından yararlanıp kar etmeye çalışıyor piyasaya diyecek yok ztn

Son düzenleme:

Geri
Yukarı