Ekran kartı fiyatlarındaki düşüş!

Merhabalar, sanırım ekran kartı fiyatlarının düşüşü artık başladı :) İtopya ve benzeri yerlerde gördüklerim kadarıyla artık fiyatlarda 1-2 bin lira düşüş şimdiden başladı. Piyasayi inceleyip, söylediğim tahminler doğru çıktığını görmek mutluluk verici. Örnek olarak İtopya da öncesinde 10500 liraya satılan ürünlerin şu an 8500-9000 lira bandında kaç gündür stokta durması buna bir örnek. Bu şekilde stokta kalmaya devam ettikçe her geçen gün fiyatları düşürmek zorunda kalacaklar. Yani normal fiyata dönmeye başlıyor diyebiliriz. Özellikle temmuz ayında tamamen ani bir çöküş gerçekleşeceği kesin. Bunun öncesinde de mayıs Haziran aylarında gelecek stoklarla 700-1200 TL arası fiyatların inmesi gerçekleşecektir. Temmuz ayı vurucu gol niteliğinde olacaktır. Örnek olarak 1660S fiyatinin normal fiyati 1900-2600 TL arasındaydı şu an bazı sitelerde toplu alımlarda 4600 fiyatlarına kadar indi bu temmuz ayinda 2500 liranın altına çok rahat ineceği kesin.

Bilgisayar alacak kişilere önerim ağustos ayında sistem toplamaları çünkü bu ayda olması gereken gerçek fiyatlarıyla sistemler toplanabilir olacaktır. Türkiye'de ki bazı sitelerin sahtekarlık yapıp fiyatları yüksek tutmaya çalışmaları elbette olacaktır ama Amazon gibi sitelerden yurt dışından normal fiyatlarıyla almak mümkün olacaktır bilginize.

Kartlar uzun bir süre normal fiyatına dönmeyecek tahminimce. Umutlanmayın. Ben de bekliyorum düşmesini.

Stoklar düzelmeyecek bu sene içerisinde yeni nesil kartlar için konuşuyorum bu arada RTX30 ve RX60 serisi için geçerli.
Benim araştırmalarıma göre stok sorunu ağustos ayıyla birlikte sorun kalmayacağı. %100 benim dediğim olacak demiyorum ama genelde araştırmalarım sonucu oluşturduğum tahminler doğru çıkar. Umarım tahminlerim tekrar doğru çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı