Ekran kartı fiyatlarındaki düşüş!

Benim araştırmalarıma göre stok sorunu ağustos ayıyla birlikte sorun kalmayacağı. %100 benim dediğim olacak demiyorum ama genelde araştırmalarım sonucu oluşturduğum tahminler doğru çıkar. Umarım tahminlerim tekrar doğru çıkar.
Senin araştırmaların ne tam olarak sağda solda fiyat araştırması yapmaksa o işi geç. Bende direk somut bilgiler var 2022ye kadar son kullanıcı normal fiyata yeni nesil kartları alamayacak.

Amazon, Newegg, Bestbuy gibi yerlerde her gün normal fiyatlara (300-500 dolar gibi fiyatlara yani) RTX 30 serisi stoklara geliyor. Ama az geldiği için siz daha 'sepete ekle'ye bile basamadan stoklar bitiyor.

Senin araştırmaların ne tam olarak sağda solda fiyat araştırması yapmaksa o işi geç. Bende direk somut bilgiler var 2022ye kadar son kullanıcı normal fiyata yeni nesil kartları alamayacak.
Senin için detaylı açıklama yapayım o zaman. Oyun kullanıcısının kartlara erişememesinin sebebi miningcilerin daha piyasaya çıkmadan bile kartları toplamalarından kaynaklanıyor ve bu şekilde talep çok olunca fiyatlar artıyor bu birinci sebep. İkinci sebep ise kart üretiminde ham madde sorunlarıyla birlikte çin çalışanlarının yıllık izniyle birlikte herşeyin üst üste gelmesiyle üretim sorunu gerçekleşti. Üçüncü sebep ise korona, korona yüzünden üretim aksadı gemi ücretleri arttı vs.
Birinci sebebin çözümü eth temmuzda ekran kartıyla mining olayını bitirme aşamasına getiriyor ve bu sorun çözülüyor, diğer coinler bu kadar çok kazandırmıyor bu yüzden varını yoğunu yatırmaz eth de ki gibi.
İkinci sebebin çözümü çin yıllık izni bitti şubat sonrasıyla ve ham madde sorunlarıyla alakalı adımlarda atıldı bu binlerce yıl süren bir işlem değil.
Üçüncü sebep korona ve korona aşılarıyla birlikte bu yıl içerisinde biteceği söyleniyor. 2022 yılında hiç kalmayacağı yönünde DSÖ gibi örgütlerin, aşı çalışması yürüten firmaların açıklamaları mevcut.

Şimdi bu kadar resmi dilden açıklama mevcut iken ve NVDİA 2021 yılının başinda evet 2021 de ilk çeyrekte sorun yaşayacağız ama 2021 son çeyreğinde stok sorunu olmayacaktır derken hele ki 2022 yılında 0 stok sorunu kalacaktır diye açıklama yapmışken seni bu düşünceye iten nedir?

Somut delil diyorsun al sana somut delil. Eğer dersen ki bunlara inanmiyorum, inanmazsan inanma sana zorla inan diyen yok. Ben üreten firmaların ve sebep olan firmaların resmi dilden çözümlerine bakarak adım atıyorum kulaktan duyma bilgilerle değil. Fiyatların artmasında ki ana sebep coin muhabbeti ve o da temmuzda ekran kartıyla minig olayını kaldırmaya başlıyor. Ki diğer sebepleriyle birlikte çözümlerini de resmi firmaların açıklamlarıyla söyledim.

Neyse hala saçma sapan bir cevap vereceksen bu kadar açıklamadan sonra sana daha cevap vermiyorum.

Senin için detaylı açıklama yapayım o zaman. Oyun kullanıcısının kartlara erişememesinin sebebi miningcilerin daha piyasaya çıkmadan bile kartları toplamalarından kaynaklanıyor ve bu şekilde talep çok olunca fiyatlar artıyor bu birinci sebep. İkinci sebep ise kart üretiminde ham madde sorunlarıyla birlikte Çin çalışanlarının yıllık izniyle birlikte her şeyin üst üste gelmesiyle üretim sorunu gerçekleşti. Üçüncü sebep ise korona, korona yüzünden üretim aksadı gemi ücretleri arttı vs.
birinci sebebin çözümü ETH Temmuz'da ekran kartıyla mining olayını bitirme aşamasına getiriyor ve bu sorun çözülüyor, diğer coinler bu kadar çok kazandırmıyor bu yüzden varını yoğunu yatırmaz ETH de ki gibi.
İkinci sebebin çözümü Çin yıllık izni bitti şubat sonrasıyla ve ham madde sorunlarıyla alakalı adımlarda atıldı bu binlerce yıl süren bir işlem değil.
Üçüncü sebep korona ve korona aşılarıyla birlikte bu yıl içerisinde biteceği söyleniyor. 2022 yılında hiç kalmayacağı yönünde dsö gibi örgütlerin, aşı çalışması yürüten firmaların açıklamaları mevcut.

Şimdi bu kadar resmi dilden açıklama mevcut iken ve NVIDIA 2021 yılının başinda evet 2021 de ilk çeyrek de sorun yaşayacağız ama 2021 son çeyreğinde stok sorunu olmayacaktır derken hele ki 2022 yılında 0 stok sorunu kalacaktır diye açıklama yapmışken seni bu düşünceye iten nedir?

Somut delil diyorsun al sana somut delil. Eğer dersen ki bunlara inanmiyorum, inanmazsan inanma sana zorla inan diyen yok. Ben üreten firmaların ve sebep olan firmaların resmi dilden çözümlerine bakarak adım atıyorum kulaktan duyma bilgilerle değil. Fiyatların artmasında ki ana sebep coin muhabbeti ve o da Temmuz'da ekran kartıyla minig olayını kaldırmaya başlıyor. Ki diğer sebepleriyle birlikte çözümlerini de resmi firmaların açıklamlarıyla söyledim.

Neyse hala saçma sapan bir cevap vereceksen bu kadar açıklamadan sonra sana daha cevap vermiyorum.

Senin bu yazdığın her şeyi ben fazlasıyla takip ediyorum zaten burada yazdıklarından benim öğreneceğim bir şey yok merak etme :D. Ben uzun uzun yazmayacağım senin düşüncen bu yaz stok sorunu olmayacaksa benim tahminimde bu sene sonuna kadar devam edecek diyorum.

Dipnot: NVIDIA'nın her yaptığı açıklamaya inanacaksan senin işin zor.

Senin bu yazdığın her şeyi ben fazlasıyla takip ediyorum zaten burada yazdıklarından benim öğreneceğim bir şey yok merak etme :D. Ben uzun uzun yazmayacağım senin düşüncen bu yaz stok sorunu olmayacaksa benim tahminimde bu sene sonuna kadar devam edecek diyorum.

Dipnot: NVIDIA'nın her yaptığı açıklamaya inanacaksan senin işin zor.
NOT: Bu sana son cevaptı.
Dipnotuna cevap veriyorum. Tamam bütün resmi açıklamaların tümü yalan dolan, sadece senin dediklerin doğru tamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı