Ekran kartı fiyatlarından dolayı bilgisayar toplayamamak

Dyvanx

Hectopat
Merhaba, yaklaşık 1 yıldır PC toplayamıyorum. Ekran kartı hariç tüm parçaları aldım lakin o ay sıkışık olduğumdan dolayı ekran kartını bir dahaki ay almaya karar verdim, o sırada ekran kartı fiyatları falan yükseldi ve bilgisayarı toplayamadım.

Şimdi ne yapmalıyım? Biraz daha mı beklemeliyim? Yoksa tüm parçaları satıp laptop veya hazır sistem mi almalıyım? Öneriniz varsa yazarsanız çok sevinirim. (almak istediğim kart GTX 1660S idi.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam eliniz de ki bileşenlerin ederi nedir? O da önemli sonuçta çünkü hazır sistem alacaksınız ve onların da fiyatları belli. İyi bir hazır sistem istiyorsanız paranızın az çok belli olması lazım.

Elinizdeki bileşenlerin de fiyatı arttı satarsanız alabileceğinizi sanmıyorum ekran kartı için bütçeniz nedir? Ve diğer bileşenler neler?

Ben de kendim topladım. Ekran kartını almadım. Sistem i5 11400, Corsair Vengeance RGB Pro 3600MHz 2x8, XPG Battlecruiser kasa var. Güzel bir sistem topladığımı düşünüyorum ama işlemcinin ekran kartıyla kullanıyorum :D

Hocam eliniz de ki bileşenlerin ederi nedir? O da önemli sonuçta çünkü hazır sistem alacaksınız ve onların da fiyatları belli. İyi bir hazır sistem istiyorsanız paranızın az çok belli olması lazım.

Elinizdeki bileşenlerin de fiyatı arttı satarsanız alabileceğinizi sanmıyorum ekran kartı için bütçeniz nedir? Ve diğer bileşenler neler?

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
SSD: Samsung 860 EVO.
Anakart: B450M S2H V2.
PSU: Corsair VS550.
Artics Freezer 34.
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 3600MHz.
Monitör: ASUS TUF Gaming VG24vq
Ekran kartı için bütçemi yazdım ama tekrar yazayım 3000-3500TL.

Anakart: B450M S2H v2.
Artics Freezer 34.
Monitör: ASUS TUF Gaming VG24vq.

Dediğiniz ekran kartı için bulduğum en ucuz ilan bu:

MSI Nvidia GeForce GTX 1660 SUPER Ventus XS OC - MSI Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 933799569

Maalesef ya bütçe arttırmalısınız ya da ekran kartı modeli düşürmelisiniz.

Anakart: B450M S2H v2.
Artics Freezer 34.
Monitör: ASUS TUF Gaming VG24vq.

Hocam geçenlerde GTX 1650S 2500 TL gibi iyi bir fiyata indirime girmişti. Keşke kaçırmasaydınız. Onun haricinde parçalar sıfır ise 6000-6500 TL civarında satarsınız. Sizde 3000 TL eklerseniz 9K ya güzel bir hazır sistem bulabilirseniz alın. Ama alırsanız eğer elinizdeki sistemden biraz daha kötü bir sistem olabilir.

Geri
Yukarı