Ekran kartı gözükmüyor

XOGX05

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartının voltajını arttırdım daha sonra bilgisayarı yeniden başlattım. Bilgisayar başta açıldı sıkıntı yoktu sonra 2 kez daha kapa aç yapınca ekranım donmaya başladı mouse takıla takıla gidiyordu. Ben de kapattım bir daha açtım açılmadı hem SSD hem HDD görünmüyordu BIOS ekranında kalıyordu. Biraz bekledikten sonra sabit disklerim görüldü format attım formattan sonra ekran kartım görünmüyordu driverini yükleyince de PC donuyor restart atınca yine diskler gözükmüyordu biraz bekledim açtım açıldı ama artık ekran kartımı kullanamıyorum. Ne yapmam lazım bu arada ekran kartı çalışıyor fanı dönüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem nedir ekran kartı sürücüsünü DDU ile silip tekrar yüklemeyi deneyin. Olmazsa bios sıfırlamayı deneyin.

Ekran kartı sürücüsünü DDU ile silip tekrar yükledim artık yüklenirken mavi ekran veriyor ve HDD ile SSD yine gözükmüyor bir süre kapalı durduktan sonra açılıyor. Anakartın BIOS ayarlarını sıfırladım ekran kartının nasıl sıfırlayacağımı bilmiyorum ama voltajı eski ayarlarına almıştım.
Sistem:
İşlemci: i5 661.
Ekran kartı: ASUS AMD R7 240 OC 4 GB.
8 GB RAM.
İşletim sistemi: Windows 10.
Anakart: Detayı gözükmüyor ama üstünde H55 yazıyor.

Ekran kartının voltajını arttırdım daha sonra bilgisayarı yeniden başlattım. Bilgisayar başta açıldı sıkıntı yoktu sonra 2 kez daha kapa aç yapınca ekranım donmaya başladı mouse takıla takıla gidiyordu. Ben de kapattım bir daha açtım açılmadı hem SSD hem HDD görünmüyordu BIOS ekranında kalıyordu. Biraz bekledikten sonra sabit disklerim görüldü format attım formattan sonra ekran kartım görünmüyordu driverini yükleyince de PC donuyor restart atınca yine diskler gözükmüyordu biraz bekledim açtım açıldı ama artık ekran kartımı kullanamıyorum. Ne yapmam lazım bu arada ekran kartı çalışıyor fanı dönüyor.
Bilmiyorsanız keşke yapmasaydınız. Deneyebiliyorsanız başka bir bilgisayarda deneyin.

Arkadaşlar ekran kartı driverini yükledim yine mavi ekran verdi ama bir daha ki açışımda düzeldi oyun falan oynayabiliyorum FPS değerlerim aynı ısınma da yok ama bilgisayara yeni bir program veya oyun yüklerken donup mavi ekran veriyor. Yeniden başlattığımda SSD ve HDD gözükmüyor SSD'yi tak çıkar yaptım yine gözükmedi Full çıkardım HDD göründü ama Windows SSD'ye kurulu olduğu için açılmadı. SSD'yi yeniden takınca gördü şu an bir şey yüklemedikce sorun yok gibi gözüküyor.

Geri
Yukarı