Ekran kartı güç kablosu görüntüye etki eder mi?

claytr

Hectopat
Daha fazla  
Bir sistemim vardı, elektrik gidip gelince yanmıştı. Ben de anakarttan tut ekran kartına her şeyini yeniledim ve yaptırdım, bir arkadaşa arkadaşta 2 3 gün aralıksız çalışmış. Dediğine göre sorun yok ama ekran kartının güç kabloları kapatırken cam kısma sıkışmış, önceden yan cam açık kullanırdım sanırım. Yolda pinler arızalandı. Sorum şu: Bu güç kablolarının temassızlığı ekranda yeşil şeylerin çıkmasına sebep olabilir mi ve bu genelde oyunlara girince ekran kartının fanı çalışında 30 dk sonra falan yapıyor, kabloya dokununca geri düzeliyor ama PC açıkken riskli şeyler bunlar. Abiye bunu söyledim, dönüştürücü güç kablosu ile deneriz olmadı dedi. Peki sizce bu kablo böyle bir şey yapar mı? Yoksa sorun başka yer mi?

Dipnot: RS6 oynarken sadece kabloya dokundum deneme amaçlı ve görüntüde yeşil şeyler çıktı ve sinyal gitti yüzde yüz ondan diyorum ama yine de sizlere danışmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende siz o kablolara dokununca ekran kartı oynamış ve ekran kartı oynayınca arkasındaki kablo yani DVI, HDMI, DP kablosu oynamış ve ekranda dediğiniz tabirde yeşil çizgiler olmuş.
Ya da ekran kartınızın arkasındaki o port bozuk.
Başka kablo ile deneyin.

Bende siz o kablolara dokununca ekran kartı oynamış ve ekran kartı oynayınca arkasındaki kablo yani DVI, HDMI, DP kablosu oynamış ve ekranda dediğiniz tabirde yeşil çizgiler olmuş.
Ya da ekran kartınızın arkasındaki o port bozuk.
Başka kablo ile deneyin.
bozuk olsa hep bozuk olur ama oyunda yapması saçma ekran kartını portundan söküp üflemeyi denicem olmadı şimdilik hdmi 2.soketten çıkarıp 1.sokete takmayı deniyorum

Bozuk olsa hep bozuk olur ama oyunda yapması saçma ekran kartını portundan söküp üflemeyi deneyeceğim olmadı şimdilik HDMI 2.soketten çıkarıp 1.sokete takmayı deniyorum.

Başka kablo dene.
Donanım çok saçma bir şey.
Arkadaşında'ki PC aynıdır.

Tertemiz akıyordur.
Seninki de aynıdır,
ama çok sorunludur.
Bu sorunu en az 2-3 kere yaşamış biri olarak söylüyorum.
Priz ve kabloyu değiştirmeyi dene.
Böyle şeyler deneye deneye bulacaksın sorunu.

Arkadaşlar sorun güç kaynağıymış gücü yetmiyormuş ne zaman zor oyuna girsem o zaman saçmalıyodu ordan anladık sorunu yaşayan olursa o da güç kaynağına baksın mümkünse

Yeni konular

Geri
Yukarı