Ekran kartı ile işletim sistemi uyumu FPS etkiler mi?

Ekran kartı ile işletim sistemi uyumu FPS etkiler mi? Etkilerse ne kadar etkiler?

Etkiler, mesela AMD tarafında Radeon Software ekran kartınızı destekliyorsa sizde gidip Windows 10 dışında bir işletim sistemine Radeon Software yüklemeyi denerseniz yükleyemezsiniz ve FPS'inizi etkileyecektir, sonuç olarak dolaylı yoldan ekran kartı ile işletim sistemi uyumu FPS'yi etkiliyor.

Etkiler, mesela AMD tarafında Radeon Software ekran kartınızı destekliyorsa sizde gidip Windows 10 dışında bir işletim sistemine Radeon Software yüklemeyi denerseniz yükleyemezsiniz ve FPS'inizi etkileyecektir, sonuç olarak dolaylı yoldan ekran kartı ile işletim sistemi uyumu FPS'yi etkiliyor.
Almak istediğim bilgisayarın sistemi bu;
İ3 4. Nesil (sıfır)
H81 Anakart (sıfır)
8gb ram soğutuculu 1600mhz (sıfır)
GT 220 1gb
320gb HDD
Bu sistemde çok düşük fps alacağım söylendi ama satan kişi valorantta 80-100 arasında fps aldığını söyledi ne kadar doğrudur acaba?

i3 4. nesil (sıfır)
H81 anakart (sıfır)
8 GB RAM soğutuculu 1600MHz (sıfır)
GT 220 1GB.
320GB HDD.
Bu sistemde çok düşük FPS alacağım söylendi ama satan kişi Valorant'ta 80-100 arasında FPS aldığını söyledi ne kadar doğrudur acaba?

80-100 FPS alamazsınız maksimum 40-50 FPS.

İ3 4. Nesil (sıfır)
H81 Anakart (sıfır)
8gb ram soğutuculu 1600mhz (sıfır)
GT 220 1gb
320gb HDD
Bu sistemde çok düşük fps alacağım söylendi ama satan kişi valorantta 80-100 arasında fps aldığını söyledi ne kadar doğrudur acaba?
Bende GT 210 ve Core 2 Duo E4500 var. CS:GO oynadığım zaman en düşük ayarlarda en fazla 6-7 FPS görüyor.

80-100 fps alma sebebinin ekran kartı ve işletim sisteminin uyumlu olduğunu söylemişti

i3 4. nesil (sıfır)
H81 anakart (sıfır)
8 GB RAM soğutuculu 1600MHz (sıfır)
GT 220 1GB.
320GB HDD.
Bu sistemde çok düşük FPS alacağım söylendi ama satan kişi Valorant'ta 80-100 arasında FPS aldığını söyledi ne kadar doğrudur acaba?

Ha bu arada o ekran kartı ile oyunu açamazsınız DX 10.1 Valorant DX 11 istiyor.
80-100 FPS alma sebebinin ekran kartı ve işletim sisteminin uyumlu olduğunu söylemişti.

Arkadaş enayi avına çıkmış 😅

Ha bu arada o ekran kartı ile oyunu açamazsınız DX 10.1 Valorant DX 11 istiyor.
Hiç o bilgisayarı almayın, güncel parçalar ile bir bilgisayar toplayın derim. DX10.1 bu zamanlarda artık geri kalmaya başladı. DX11 hatta 12 destekleyen bir ekran kartı sizi daha uzun süre götürecektir.

Geri
Yukarı