Ekran kartı, kasa yüzünden anakarta oturmuyor

k4zim4vcisi

Femtopat
Daha fazla  
İtopya'dan daha yeni aldığım sistemde ekran kartım kasa yüzünden yerine tam oturmuyor. Fotoğraf çektim ancak hiç belli olmuyor. O yüzden bu şekilde anlatmak zorundayım. Ekran kartının vida geçmesi gereken yeri, kasanın vida geçmesi gereken yerine göre daha alçakta olması gerekiyor. Bu yüzden ekran kartını oraya tam oturtamıyorum, ne yapmam gerekir?

Direkt kullanmaya başlasam bir sorun olur mu? Yoksa kasayı yamultmam şart mı?

Bu yüzden ekran kartını oraya tam oturtamıyorum, ne yapmam gerekir?
Tam tersi, ekran kartını tam oturtamadığın için vidayı sıkamıyorsun. Bunun sebebi de kartı yanlış monte etmen. Kartı yuvaya paralel takacaksın. Sen yamuk taktığın için kartın metal plakası kasanın dışındaki yuvaya giriyor. Paralel tak...

Ne dediğinizi tam anlamadım ama ekran kartını tam oturtmadan kesinlikle kullanmayın.

Bunlar acaba nasıl denediler? Videolarında vs. öyle diyorlar :D Ekran kartı hariç her şeyi takıp göndermişler aşırı sinirliyim şu anda kaç gündür bekliyorum olan olaya bak güç kablosunu da göndermemişler.

İtopya'dan daha yeni aldığım sistemde ekran kartım kasa yüzünden yerine tam oturmuyor. Fotoğraf çektim ancak hiç belli olmuyor. O yüzden bu şekilde anlatmak zorundayım. Ekran kartının vida geçmesi gereken yeri, kasanın vida geçmesi gereken yerine göre daha alçakta olması gerekiyor. Bu yüzden ekran kartını oraya tam oturtamıyorum, ne yapmam gerekir?

Direkt kullanmaya başlasam bir sorun olur mu? Yoksa kasayı yamultmam şart mı?

Nasıl uyumsuz bir sistem topladın hazır kasa almadın mı?

Bunlar acaba nasıl denediler? Videolarında vs. öyle diyorlar :D Ekran kartı hariç her şeyi takıp göndermişler aşırı sinirliyim şu anda kaç gündür bekliyorum olan olaya bak güç kablosunu da göndermemişler.
Ekran kartını takıp gönderseler hem sinirli hem üzgün olurdunuz.

Güç kablosu PSU kutusunda olmalı. Ekran kartını iyi ki demonte göndermişler yoksa eline ulaştığında bozuk bir kart olacaktı. Hoş Sapphire ise zaten bozuk olma ihtimali yüksek 😅

Tam tersi, ekran kartını tam oturtamadığın için vidayı sıkamıyorsun. Bunun sebebi de kartı yanlış monte etmen. Kartı yuvaya paralel takacaksın. Sen yamuk taktığın için kartın metal plakası kasanın dışındaki yuvaya giriyor. Paralel tak...

Ekran kartı yuvasına oturmuyor sorunum o vidayla derdim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı