Çözüldü Ekran kartı kullanımı neden düşük?

• Konuyu başlatan die
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

die

Hectopat
Makaleler
1
Yabancı kaynaklarda yazan her şeyi denedim. Bir çok GTX 690 kullanıcısı da aynı sorundan nasibini almış. Birinci GPU en fazla 10-15 yüke giriyor. İkinci GPU %100'de çalışıyor. Herhangi bir NVIDIA denetim masası ayarından, sürücüden kaynaklı bir sorun değil.

Not: FurMark gibi benchmark testlerinde birinci GPU %100'e ulaşıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İçinde çift GPU olduğu için SLI desteklemeyen programlarda ikinci ekran kartı çalışmaz.
Merhaba güzel kardeşim. Maalesef YANLIŞ BİLGİ. SLI uyumsuzluğu diye bir şey yoktur. SLI çıktığından bu yana oyunlara ek profil güncellemesi gelmediği için SLI desteği yok olgusu oluşmuş bazı forumlarda hatta resmiyet bile kazanmış. Toms Hardware sağ olsun az biraz yardımcı oldu yine kendi sorunumu kendim çözdüm. Eksik profil sebebiyle gpu hep tek olarak çalışıyor. Inspector kullanarak da bu sorunu çözdüm. Her oyunum için ayrı profil oluşturdum. Az güç çekme amaçlı GPU Count hep 1 olarak ayarlı geliyor Nvidia sürücülerinde. Ben onu 2 yaptım ve sorunum düzeldi.
İçinde çift GPU olduğu için SLI desteklemeyen programlarda ikinci ekran kartı çalışmaz.
Merhaba güzel kardeşim. Maalesef YANLIŞ BİLGİ. SLI uyumsuzluğu diye bir şey yoktur. SLI çıktığından bu yana oyunlara ek profil güncellemesi gelmediği için SLI desteği yok olgusu oluşmuş bazı forumlarda hatta resmiyet bile kazanmış. Toms Hardware sağ olsun az biraz yardımcı oldu yine kendi sorunumu kendim çözdüm. Eksik profil sebebiyle gpu hep tek olarak çalışıyor. Inspector kullanarak da bu sorunu çözdüm. Her oyunum için ayrı profil oluşturdum. Az güç çekme amaçlı GPU Count hep 1 olarak ayarlı geliyor Nvidia sürücülerinde. Ben onu 2 yaptım ve sorunum düzeldi.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    20,2 KB · Görüntüleme: 50
Çözüm
Merhaba güzel kardeşim. Maalesef yanlış bilgi. SLI uyumsuzluğu diye bir şey yoktur. SLI çıktığından bu yana oyunlara ek profil güncellemesi gelmediği için SLI desteği yok olgusu oluşmuş bazı forumlarda hatta resmiyet bile kazanmış. Toms hardware sağ olsun az biraz yardımcı oldu yine kendi sorunumu kendim çözdüm. Eksik profil sebebiyle GPU hep tek olarak çalışıyor. Inspector kullanarak da bu sorunu çözdüm. Her oyunum için ayrı profil oluşturdum. Az güç çekme amaçlı GPU count hep 1 olarak ayarlı geliyor NVIDIA sürücülerinde. Ben onu 2 yaptım ve sorunum düzeldi.

SLI resmi olmayan uygulamalar ile SLI zorlayabiliyorsun bu resmi SLI destegi olmadigini ama senin kullandigin uygulamanin ismine bakarsan bir gelistirici tarafindan yapildigini gorursun.

SLI resmi olmayan uygulamalar ile SLI zorlayabiliyorsun bu resmi SLI destegi olmadigini ama senin kullandigin uygulamanin ismine bakarsan bir gelistirici tarafindan yapildigini gorursun.
Firma böyle bir program yaratarak kendi kafasına neden sıkmış olsun ki? Bu programdan ekran kartının bütün mimarisinin çalışma şeklini değiştirebiliyorsunuz. Biz 8 yıl önce bu ekran kartına 1000 dolar para gömdük diyelim 8 yıl sonra tekrar kullanmak istedik ne yapalım çöpe mi atalım? Bu gibi sorulara, sorunlara cevap niteliğinde bu program.

Firma böyle bir program yaratarak kendi kafasına neden sıkmış olsun ki? Bu programdan ekran kartının bütün mimarisinin çalışma şeklini değiştirebiliyorsunuz. Biz 8 yıl önce bu ekran kartına 1000 dolar para gömdük diyelim 8 yıl sonra tekrar kullanmak istedik ne yapalım çöpe mi atalım? Bu gibi sorulara, sorunlara cevap niteliğinde bu program.

Evet bence de ama cift GPU artik gerek kalmadi simdiki tek GPU'lar zaten cok guclu bir de GTX 690 gibi bir kart guclu ve fiyat nedeniyle cok satmadigi için daha cok populer ve fazla satan kartlara destek sagliyor markalar.

Evet bence de ama cift GPU artik gerek kalmadi simdiki tek GPU'lar zaten cok guclu bir de GTX 690 gibi bir kart guclu ve fiyat nedeniyle cok satmadigi için daha cok populer ve fazla satan kartlara destek sagliyor markalar.
Zaten önerdiğim için falan değil SLI CF dönemi bitti evet ama yani benim düşüncem şu 2012 2013 2014 yıllarında belki de borca girip alınan kartlar neden yenileri çıkınca bir köşeye atılıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı