Ekran kartı kullanımı yükte % kaç olmalı?

serran

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, bugün oyunda bunun testini yapmak istedim acaba bende mi sorun var merak ediyorum, oyun ayarlarını en düşüğe çekiyorum ekran kartı kullanımı %40-50'lerde geziyor ve FPS 130 oluyor Max, tekrardan ekran kartının %90 kullanıma cıkması için oyun ayarlarını yükseltiyorum kartı kullanımı %90 üstü oluyor fakat FPS yine aynı ve aynı bakış açısında oluyorum 130 oluyor? Yani ayni, normal mi?

Tek oynadığım oyun Steam PUBG
  • Ekran kartım güncel.
  • Windows güncel.
  • GPU sıcaklık: 73 geçmiyor.
  • İşlemci sıcaklığı: Sürekli 55'lerde Max 71 anlık çıkıp iniyor.
  • Windows 10 Pro v2004.
  • Monitör: Gamepower X20 1ms 165 Hz.
  • Ryzen 5 3600X.
  • ASUS TUF B450M PRO GAMING.
  • High Power 600W 80+ Gold performance gd aktif PFC güç kaynağı.
  • Gigabyte RTX 2060 Windoforce
  • Samsung EVO 970 500GB - 3500/3200.
  • G.Skill 3600 MHz CL 18- 2x8G

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bugün oyunda bunun testini yapmak istedim acaba bende mi sorun var merak ediyorum, oyun ayarlarını en düşüğe çekiyorum ekran kartı kullanımı %40-50'lerde geziyor ve FPS 130 oluyor Max, tekrardan ekran kartının %90 kullanıma cıkması için oyun ayarlarını yükseltiyorum kartı kullanımı %90 üstü oluyor fakat FPS yine aynı ve aynı bakış açısında oluyorum 130 oluyor? Yani ayni, normal mi?

Tek oynadığım oyun Steam PUBG
  • Ekran kartım güncel.
  • Windows güncel.
  • GPU sıcaklık: 73 geçmiyor.
  • İşlemci sıcaklığı: Sürekli 55'lerde Max 71 anlık çıkıp iniyor.
  • Windows 10 Pro v2004.
  • Monitör: Gamepower X20 1ms 165 Hz.
  • Ryzen 5 3600X.
  • ASUS TUF B450M PRO GAMING.
  • High Power 600W 80+ Gold performance gd aktif PFC güç kaynağı.
  • Gigabyte RTX 2060 windoforce
  • Samsung EVO 970 500GB - 3500/3200.
  • G.Skill 3600 MHz CL 18- 2x8G.

%99 olması gerekir.

Ekran kartınızın Low grafiklere de %40 olması normal her oyunda grafik çözünürlük artarsa ekran kartı kullanımı artar oynuyacağınız oyundada bu kullanım değişir örnek CS:GO işlemci odaklı bir oyun olduğu için ekran kartınız fazla kullanılmaz.

@necroTami @koray105 @Uwuweweuwuewew Osas

ekran kartı kullanımım %99 olsa da %40 olsa da aynı FPS alıyorum yani benim düşüncem ise yormaya gerek yok kartı ? Yani değişen pek bir şey yok hatta aynı sadece ekran kartı kullanımım arttıkta ısı 73 leri görüyor,ekran kartı kullanımı düşük olunca ısı 68 'lere kadar iniyor.

Artı -1 Eksi
Birinde düşükte birinde yüksekte alıyorsunuz :) bunuda unutmayalım tabii sizin tercihiniz.
Düşüğe gözlerim o kadar çok alışmış ki yüksekte oynamak istemiyorum :D
Ekran kartları Full seviyede çalışmak için üretilirler amaçları oyun olduğu için.
Hocam haklısınız da FPS değişimi de olmuyor bu normal midir ? Ne anlamı kaldı sadece daha görüntü kalitesi iyi oluyor bana FPS lazım

Düşüğe gözlerim o kadar çok alışmış ki yüksekte oynamak istemiyorum :D.

Hocam haklısınız da FPS değişimi de olmuyor bu normal midir? Ne anlamı kaldı sadece daha görüntü kalitesi iyi oluyor bana FPS lazım.

Çok uyumlu sıfır darboğaz bir sisteminiz var yerine göre kullanımı düşürüyor bu iyi bir şey ama siz FPS.
İstiyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı