Ekran kartı kullanımının az olması

yusufsuren

Centipat
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar aşağıda bıraktığım görselde ekran kartım %81 çalışıyor aldığım FPS ise 72 monitörüm 75Hz. Yeri geldiğinde o FPS 55-60 civarına da düştüğü oluyor ekran kartı kullanımı da 65-70 seviyelerine düşüyor. Şahsen ben 75Hz monitörde 55FPS alınca rahatsız oluyorum ve ekran kartı tam performansta çalışsa FPS yükselecek. Bu da beni gıcık ediyor :D Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olur musunuz? Herhangi bir darboğaz da söz konusu değil? Sorun 72FPS almam değil bu arada yer yer ekran kartının kullanımının 65-70 seviyelerine FPS'nin de 55-60 civarına düşmesi yetmiyor yani bu değerler bana.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    451,5 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleyen: Moderatör:

hobidi

Picopat
Merhaba arkadaşlar aşağıda bıraktığım görselde ekran kartım %81 çalışıyor aldığım FPS ise 72 monitörüm 75Hz. Yeri geldiğinde o FPS 55-60 civarına da düştüğü oluyor ekran kartı kullanımı da 65-70 seviyelerine düşüyor. Şahsen ben 75Hz monitörde 55FPS alınca rahatsız oluyorum ve ekran kartı tam performansta çalışsa FPS yükselecek. Bu da beni gıcık ediyor :D bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olur musunuz? Herhangi bir darboğaz da söz konusu değil? Sorun 72FPS almam değil bu arada yer yer ekran kartının kullanımının 65-70 seviyelerine FPS'nin de 55-60 civarına düşmesi yetmiyor yani bu değerler bana.

Bende de RTX 2060 var sadece GTA da oluyor.

KS
Y

yusufsuren

Centipat
Yer
İstanbul
Ayarlar düşük olduğu için olabilir.
Yukseltince daha da düşüyor 😂
Bende de RTX 2060 var sadece GTA da oluyor.

Bende bazi dusuk seviye oyunlarda ekran karti kullanimi %20-30 arasinda geziyor FPS 200-300'lerde ama GTA da FPS de dusuk anlamadim yani. Conquerors Blade oynarken de oluyor mesela ekran karti %45 falan kullanimda oyundan 35-40FPS aliyorum.

Yukarı