Ekran kartı kullanımının az olması

yusufsuren

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Su Bilimleri Mühendisliği
Merhaba arkadaşlar aşağıda bıraktığım görselde ekran kartım %81 çalışıyor aldığım FPS ise 72 monitörüm 75Hz. Yeri geldiğinde o FPS 55-60 civarına da düştüğü oluyor ekran kartı kullanımı da 65-70 seviyelerine düşüyor. Şahsen ben 75Hz monitörde 55FPS alınca rahatsız oluyorum ve ekran kartı tam performansta çalışsa FPS yükselecek. Bu da beni gıcık ediyor :D Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olur musunuz? Herhangi bir darboğaz da söz konusu değil? Sorun 72FPS almam değil bu arada yer yer ekran kartının kullanımının 65-70 seviyelerine FPS'nin de 55-60 civarına düşmesi yetmiyor yani bu değerler bana.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    451,5 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar aşağıda bıraktığım görselde ekran kartım %81 çalışıyor aldığım FPS ise 72 monitörüm 75Hz. Yeri geldiğinde o FPS 55-60 civarına da düştüğü oluyor ekran kartı kullanımı da 65-70 seviyelerine düşüyor. Şahsen ben 75Hz monitörde 55FPS alınca rahatsız oluyorum ve ekran kartı tam performansta çalışsa FPS yükselecek. Bu da beni gıcık ediyor :D bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olur musunuz? Herhangi bir darboğaz da söz konusu değil? Sorun 72FPS almam değil bu arada yer yer ekran kartının kullanımının 65-70 seviyelerine FPS'nin de 55-60 civarına düşmesi yetmiyor yani bu değerler bana.

Bende de RTX 2060 var sadece GTA da oluyor.

Ayarlar düşük olduğu için olabilir.
Yukseltince daha da düşüyor 😂
Bende de RTX 2060 var sadece GTA da oluyor.

Bende bazi dusuk seviye oyunlarda ekran karti kullanimi %20-30 arasinda geziyor FPS 200-300'lerde ama GTA da FPS de dusuk anlamadim yani. Conquerors Blade oynarken de oluyor mesela ekran karti %45 falan kullanimda oyundan 35-40FPS aliyorum.

Kullanım konusunda senin yapabileceğin çok bir şey yok. FPS ayarların yüksek performanstaysa ekran kartının verdiği FPS ile kalırsın. Kullanım da oyunun verdiği yüke göre değişir. Mesela grafikleri artırsan kullanım artar ama FPS düşer. GTA 5 normalde de ağır oyun. Hemde optimizasyon sıkıntısın da olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı