Ekran Kartı Markaları Arasında Fark

• Konuyu başlatan Xion
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 1B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Xion

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar canım sıkıldıkça öylesine sistem topluyorum ancak ekran kartları hakkında çok bilgim yok. Dolayısıyla bende rastgele seçiyorum. Ve en çok merak ettiğim konu ise MSI Nvidia, Asus Nvidia ve Evga Nvidia ekran kartları arasındaki fark ne? Ve hangisi daha iyi?

Arkadaşlar canım sıkıldıkça öylesine sistem topluyorum ancak ekran kartları hakkında çok bilgim yok. Dolayısıyla bende rastgele seçiyorum. Ve en çok merak ettiğim konu ise MSI Nvidia, Asus Nvidia ve Evga Nvidia ekran kartları arasındaki fark ne? Ve hangisi daha iyi?
Aralarındaki fark genellikle soğutma farkı ve bazı markalar fabrika çıkışı olarak OC yapıyorlar. Markalar arasında en iyi seçim diye bir şey belirlemen zor olabilir şayet ben öyleyim. :) Çekirdek hızına filan bakarsın o şekil alabilirsin markalar arasında.

EVGA hakkında bilgim yok ama Asus soğutmasıyla başarılı MSI'da aynı şekilde soğutması iyi ama asusa göre daha sessiz.

Sizce hangisini tercih etmeliyim?

3 Markada birbirinden güzel ama alırken iyi kontrol edin. Bazen sorunlu çıkabiliyor.

Sizce hangisini tercih etmeliyim?
Ben her zaman asustan yanayım. DirectCU II soğutmalı. Genellikle artık hepsi öyle fakat asus daha başarılı bana göre. Ama yinede siz zevkinize göre bir seçim yapmak ister iseniz o farklı. :) Önemli olan Kartın 2. sayısı, serisi ve çekirdek hızı isteğinize göre de belleği. :)

Marka arasındaki farklar şöyle sıralanabilir;
1- Soğutma (DirectCU II, Twin Frozr vb.)
2- Malzeme Kalitesi (Kullanılan alaşımlar, plastik dayanıklılığı vs.)
3- Fabrika Çıkışı Frekans Değerleri (Super Clock, O.C Edition vs.)
Aklıma gelen bunlar, daha farklı şekilde'de sıralanabilir.

Bide sanırım hynix marka vram kullananaların belleği daha iyi oc oluyormuş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı