Ekran kartı mı işlemci mi önemli oyun için?

Olabildiğince basit, teknik terimlere, bilgisayar jargonuna hiç dokunmadan ve hayati pek çok detayı

• Hangisi önemli?

Oy: 8 40,0%
  • Benim sistemim için hangi ekran kartı mantıklı olur.

Oy: 12 60,0%

• Oy verenlerin toplamı
    20

Ahmet KISA

Hectopat
Daha fazla  
Oyun için işlemci ve ekran kartının önemi güzel bir şekilde açıklayabilir misiniz?
Dahada önemlisi benim sistemim:
  • İŞLEMCİ AMD A10 7850K 3.7-4 GHZ
  • ANAKART FM2+ MSI A88X-G45 GAMING DDR3 2400(O.C)
  • RAM G-SKLILL 8GB DUAL KIT 2400 MHZ
  • SSD HI-LEVEL 120 GB 550/350 MB OKUMA/YAZMA
  • KASA COOLER MASTER 500W USB 3.0 ÇIKIŞI VAR.
  • SOĞUTUCU DEEP COOL GAMMAXX 300
  • Ekran Samsung 22" TV(HDMI çıkışı ile monitör olarak kullanıyorum)

Dual graphics özelliği var.
1024MB Sapphire Radeon R7 250 Eyefinity Edition Aktiv PCIe 3.0 ( fiyatı=85€)
Ekran kartı alıp dual graphics yapmak istiyorum oyun performansını arttırmak için. Ama ekran kartı bu kadar önemliyse.
2048MB Sapphire Radeon R9 270 OC Aktiv PCIe 3.0 (fiyatı 160€)
almayı düşünüyorum.

Doğal olarak cevap vermek kolay R9 al diye ama fiyat farkı ortada 2 katı neredeyse.
Ama dual graphics yaparsam performanstaki artışı kestiremiyorum bu konuda yardım edebilir misiniz?
Ayrıca işlemciyi de AMD A10 7870K yapmayıda düşünüyorum bunu da göz önünde bulundurarak cevaplarsanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkiside önemlidir ama ekran kartı daha önemlidir. İşlemci oyunu kaldıramazsa ekran kartın TITAN X veya R9 295X2 olsun hiçbir şeye yaramaz. Bu işlerde denge çok önemli GTA 5 gibi oyunlarda G3258'in yanına GTX 970 ya da GTX 980 takarsan o ekran kartlarından tam faydalanamazsın o yüzden sistem dengeli olmalı. R9 270 alıp kullanmak daha iyi olacaktır güç kaynağı yeterse.

Her parçanın oyun için bir önemi vardır. Fakat konu performans olduğunda elbetteki ekran kartı baş etken oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı