Çözüldü Ekran Kartı Modeli Nasıl Öğrenilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

rotasyon34

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Yeni laptop aldım, oyun performansını orta derecede beğeniyorum. Beni idare ediyor fakat hangi ekran kartı var PC'de onu anlayamadım. CPU-Z ile baktığımda ATI Mobility HD 5000 Series yazıyor ama bu 5K serisinin içinden hangisi kullandığımı bulamadım, yine aynı şekilde look up sekmesine tıkladığımda AMD Radeon HD 6530M ekran kartı karşıma çıkıyor. Aygıt yöneticisinden donanım aygıtlarında donanım kimliklerini Google'da arattığımda ATI Mobility Radeon HD 5650 çıkıyor. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Farklı yerlerden SS alıp ekliyorum, umarım sonuca ulaşırız. Teşekkürler şimdiden, iyi sosyaller herkese :)
Adsız.png

Adsız2.png

Adsız3.png

Adsız4.png

Adsız5.png

Adsız6.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar modelinizi yazsaydınız daha kolay bulunurdu. :) Büyük ihtimal HD 5660 doğru sonuç.

Bilgisayarım Casper Nirvana NB 15.6" H36 (ATI) olarak geçiyor Intel i5 460M ve 6 GB RAM.

Çok teşekkür ederim, bu arada DxDiag'da ekran kartımın Intel olarak görünmesi AMD'nin kapalı olduğunu mu gösteriyor? Yani oyunlarda AMD'ye geçtiğine nasıl emin olabilirim?

Performanstan belli olur, dahili grafik performansı iyi değildir. Her zaman oynadığınız düşük/orta/yüksek ayarlarda aynı performansı alamıyorsanız ekran kartınız devrede değil demektir.

Tamamdır yeterli cevapları aldığım için teşekkür ederim :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı