Ekran kartı modeli nereden öğrenilir?

Başlat menüsüne sağ tıklayıp aygıt yöneticisine girin. Görüntü bağdaştırıcısı seçeneğini bulup çift tıklayın. Orada yazacak. Anlamazsanız ekran görüntüsü atın. Bu şekilde sadece modelini öğrenebilirsiniz.

Selamlar arkadaşlar. Ekran kartimin markasını ve modelini nereden görebilirim? Windows 10.
  1. Windows tuşuna basılı tutun. Tuşa basılı tutarken “R” harfine de aynı anda basarak “Çalıştır” ekranını açın.
  2. Sonrasında “Aç” bölmesine “dxdiag” yazın. Ardından “Enter” tuşuna basın. Biraz bekledikten sonra çıkan çerçevede “Ekran” sekmesini seçerek ekran kartı modelinizi tespit edebilirsiniz.

Çalıştıra DxDiag yazın. Ekran kısmında ekran kartınız yazar.

1. Windows tuşuna basılı tutun. Tuşa basılı tutarken “R” harfine de aynı anda basarak “Çalıştır” ekranını açın.
  2. Sonrasında “Aç” bölmesine “dxdiag” yazın. Ardından “Enter” tuşuna basın. Biraz bekledikten sonra çıkan çerçevede “Ekran” sekmesini seçerek ekran kartı modelinizi tespit edebilirsiniz.
En pratik olanı bu bence, ben de bunu yazacaktım hocamız çok güzel özetlemiş.

Teşekkür ederim ben alırken NVIDIA GeForce GTX 1660 Super yazıyordu markasi NVIDIA mi bunun. Kontrol edeceğim aynı mı değil mi diye birazdan.

Teşekkür ederim ben alırken NVIDIA GeForce GTX 1660 Super yazıyordu markasi NVIDIA mi bunun. Kontrol edeceğim aynı mı değil mi diye birazdan.
NVIDIA GPU üreticisi. Soğutma bloğunu, VRAM çiplerini vs. falan farklı markalar üretiyor.

Geri
Yukarı