Çözüldü Ekran kartı montajı sonrası sisteme görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Berattae

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartını yerine yerleştirdim güç kablosunu da taktım ancak görüntü gelmiyor ve fotoğraftaki gibi fazladan boşta güç kablosu var. Yardım edebilecek var mı?

IMG_20210428_142653.jpg

Çözüm
Görüntüyü anakart üzerindeki porttan mı almaya çalışıyorsunuz? Ekran kartına takın.

O ekran kartının VGA çıkışı yok. Dönüştürücü kullanmanız lazım o zaman. DP veya HDMI kablo almanız daha iyi olur tabii eğer monitörünüzün girişi varsa.
Anakart üzerine niye bağlıyorsunuz ki? İşlemcide dahili GPU yok, görüntü alamazsınız. Ekran kartı üzerindeki portlara bağlayın.

O ekran kartının VGA çıkışı yok. Dönüştürücü kullanmanız lazım o zaman. DP veya HDMI kablo almanız daha iyi olur tabii eğer monitörünüzün girişi varsa.

Benim aklımda şu var galiba senin monitörün VGA destekli ve ekran kartında VGA çıkışı olmadığı için anakarta taktın HDMI girişi varsa HDMI to VGA dönüştürücü alabilirsin.

Hocam dün dönüştürücü aldım, Windows 10'da kurdum bilgisayara şimdi cayır cayır çalışıyor. Yardımınız için çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı