Ekran Kartı Nasıl Temizlenir?

LeViAcKeRMaN

Megapat
Yer
KaPTaN LeVi
EX-GTX1050TI-4G | Ekran Kartı | ASUS Türkiye

Ekran kartım bu. Bugün öyle kasayı inceledim ve ekran kartımın arka plakası biraz tozlanmış. Ocak 2017 almıştım. 650 TL fiyat vermiştim. Ekran kartları fiyatı da malum arttı.

Nasıl bir yol izlenmeli?
Asus servisi bunu temizlemiyor mu?

Sonuçta 2019 ocak ayına kadar garantisi devam ediyor. Ekran kartına macun sürme ve temizlemeyi hiç yapmadım. O yüzden pek kendim ellemek istemiyorum ama zorda kalırsam yaparım bir şekilde.😃

"Biraz tozlandı" diye ekran kartı plakası çıkarılmaz, önemli olan kaç derecede çalıştığı. Serin çalışıyorsa sıkıntı yoktur, çok gözüne batıyorsa tozlar, fön makinesiyle temizleyebilirsin. Fön makinesinin soğuk üfleme tuşu varsa tabii :)

Garantisi bitene kadar garanti koruma bandını çıkartmayın. Temizlik işini arkadaşların dediği gibi yapabilirsiniz. Arka plakayı sökmenize gerek yok. Fanlar modeline göre vidalarla sabitlenmişse yerinden çıkartıp fırça yardımı ile temizler tekrar monte edersiniz. Termal macun süreceğim diye garantiden olmayın. Naçizane fikrimdir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı