Ekran kartı önerisi

themortician33

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba RX570'ımı sattım. Çift monitör yapmak istiyorum. Bilgisayarda LoL ve CS:GO oynuyorum. Video izliyorum, ders çalışıyorum. Büyük ekranda (>27”) 2K görüntü almak istiyorum. 2 bin TL'lik 5500 XT 4 GB yeterli olacak mıdır? Yoksa 3-3.5k verip ikinci el RTX 2060 mı almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
ben bu işlemleri gtx 970 ile rahatça yapıyorum / yapıyordum ( ekran kartım yeni bozuldu ). 5500'ü inceledim performansı bence yeterli zaten benim kartımdan da güçlü o bakımdan sorun çıkaracağını düşünmüyorum ancak kartı deneyimleyen birisi bir sorunla karşılaşmış mı ben de meraktayım, kartı almayı düşünüyorum hatta tam da senin gibi olmazsa 2060 düşünüyorum

ben bu işlemleri gtx 970 ile rahatça yapıyorum / yapıyordum ( ekran kartım yeni bozuldu ). 5500'ü inceledim performansı bence yeterli zaten benim kartımdan da güçlü o bakımdan sorun çıkaracağını düşünmüyorum ancak kartı deneyimleyen birisi bir sorunla karşılaşmış mı ben de meraktayım, kartı almayı düşünüyorum hatta tam da senin gibi olmazsa 2060 düşünüyorum
5500 ün 970 ten güçlü olduğundan emin misiniz?

Kötü zamanda ekran kartsız kalmışsın. 5500 XT, 2K için iyi bir kart değil en az 5600 XT veya RTX 2060 hedeflemen lazım. Ama onların da fiyatları uçtu.
Biraz param var, zorlasam ikinci el alabiliyorum. Tüm paramı da buraya yatırmak istemiyorum. 1660 serisi nasıl sizce? İkinci el rtx 2060 fiyatına?

Baktım harbi güçlüymüş ama 5500 ün güçlü olduğundan değil 970 in güçsüzlüğünden.

Mimarisi çok eski bir de 900 serisinin DX11 performansı ile DX12 arasında ciddi farklar var. O yüzden GTA V gibi eski oyunlarda RX 570'i bile geçse de, Red Dead Redemption 2 gibi yeni oyunlarda geri kalıyor. 5500 XT ile kıyaslanacak durumda pek değil. Cyberpunk 2077 test videosunu izledim de benim FPS değerlerinin yarısını ancak alabilmiş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı