Ekran kartı olarak AMD vs NVIDIA

• Konuyu başlatan WOW1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 741

WOW1

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Msi Rx 6800 / Amd Ryzen 5 3600 / 200 Hz 1080p Monitör / B450 Anakart / 16 gb Ram / 416 Gb SSD
Evet 2 dev yarışıyor nviadacıyım çünkü AMD'den çok çektim ve inadına 8 GB ekran kartı yapıyorlar ve o kartlar yalnızca 6 GB'sini işleyebiliyor ve onu da yarım yamalak işliyor, ama siz hangisini tercih edersiniz onu merak ettim.
Edit: 580'den bahsediyorum.

Son düzenleme:
RX 570 kullanıyorum fiyat performans kartı, fakat bazı sürücüleri sıkıntılı olabiliyor birkaç kez yaşadım, ve ekran kartı alırsam yine AMD tercih ederim.

Evet 2 dev yarışıyor nviadacıyım çünkü AMD'den çok çektim ve inadına 8 GB ekran kartı yapıyorlar ve o kartlar yalnızca 6 GB'sini işleyebiliyor ve onu da yarım yamalak işliyor, ama siz hangisini tercih edersiniz onu merak ettim.
Güç olarak AMD kartlar önde genelde. Özellikle aynı bütçede olanlar.

Yazılımsal olarak Nvidia önde, içerdiği özellikler iki firmanın da farklı artı ve eksilere sahip olmasını sağlıyor. AMD F/P ürün üretiyor diyebiliriz, Nvidia ise yazılımsal olarak sorunların az olmasına AMD’den daha çok önem veriyor gibi.

Tamamen yanlış düşünce, bu kişiden kişiye değişir fakat son kartlar ile birlikte AMD'nin önde olduğunu düşünüyorum.

Güncellik konusunda vasat kartlar. RTX'le hiç optimize değiller. Örneğin NVIDIA'nın kartları RTX'le 100 FPS'den 60'a düşerken AMD'nin kartlar 30'a 20'ye düşüyor. AMD'nin kartlarda DLSS de yok yani bir bakımdan NVIDIA'nın kartları 2 kat daha güçlü. NVIDIA'ya rakip bile değil AMD.

Geri
Yukarı