Ekran kartı overclock işlemi nasıl geri alınır?

Voxcalibur

Decapat
Soru başlıkta mevcut.
Kartım GTX 1660 Ti overclocked editon yani fabrika overclock çıkışlı. Bu tür overclock çıkışlı kartların Boost'ları fazla olmuyor. Ben de O.C scanner ile bir şeyler yaptım.

Şimdi de birkaç sorun teşkil ettiğinden Overclock'u geri almam gerek. Ne yapmalıyım?

1616509493609.png

ben overclock yaptıgımda windows başlarken başlat a bastım ve çok pişmanım nasıl iptal edicem overclock istemiyorum (gpu overclock yapıldı)

Güvenli modda başlat.
nasıl yapıcam onu hocam
birde hocam oyuna girdigimde 1822 mhz çalışıyor ve masaüstündeyken sadece 1354 mhz yani orjinal frekansında çalışıyor 1822 mhz çalıştıgında büyük miktarda rahatsız edici bir fan sesi geliyor
1642859109661.png

oc scaner ile yapmıştım ben overclock u

Nasıl yapacağım onu hocam?
Bir de hocam oyuna girdiğimde 1822 MHz çalışıyor ve masaüstündeyken sadece 1354 MHz yani orijinal frekansında çalışıyor 1822 MHz çalıştığında büyük miktarda rahatsız edici bir fan sesi geliyor.
Eki Görüntüle 1278173
OC scanner ile yapmıştım ben hız aşırtmayı.

Hocam eğer masaüstüne gelip rahatça uygulamayı açabiliyorsanız güvenli moda girmenize gerek yok. Oyunda farklı çalışmasının sebebi yük altına girmesi. Fan mecbur daha hızlı çalışıyor çünkü soğutması lazım. Eğer sıfırlama tuşuna basarsanız hız aşırtma ayarları sıfırlanır. Kendi etrafında dönen ok sıfırlama tuşu olmalı, sonra uygulayın.

nasıl yapıcam onu hocam
birde hocam oyuna girdigimde 1822 mhz çalışıyor ve masaüstündeyken sadece 1354 mhz yani orjinal frekansında çalışıyor 1822 mhz çalıştıgında büyük miktarda rahatsız edici bir fan sesi geliyor
Eki Görüntüle 1278173
oc scaner ile yapmıştım ben overclock u
Fan hızının ses yapmasından şikayetçiyseniz overclock yapmayın. Fan çalışmasa nasıl soğutacak?

Yeni konular

Geri
Yukarı