Çözüldü Ekran kartı oyunlara girince çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

zSakura

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar elimde HP Pavilion bir bilgisayar var. i5 4. nesil, 8 GB RAM NVIDIA 840M, ekran kartı ile Rust PUBG benzeri oyunları oynuyordum. Sonradan Valorant indireyim dedim oyuna girdim kendi odamı oluşturdum bir sıkıntı olmadan oynadım. Sonradan Online maça girdim ekran kartı 2 hata verdi (ekran kartı sürücüsü çöktü ekran kartının güncel sürümünü kullandığından emin ol), (doku yerleştirilirken görüntü belleğinde yer kalmadı). Ardından CPU'nun ekran kartı silindi ve NVIDIA Denetim Masası'na girmeye çalıştığımda bağlı bir NVIDIA ekran kartı yok hatası aldım. Format attım ve o hatadan sonra PUBG Rust vb çalışmadı PUBG lobiye giriyor maç yüklenme ekranında hata veriyor, crash raporunda out of Memory hatası diyor. Ama önceden açılıyordu resimler ekte*

Dosya Ekleri

• IMG-20211009-WA0014[1].jpeg
    IMG-20211009-WA0014[1].jpeg
    116,9 KB · Görüntüleme: 264
  • IMG-20211009-WA0016[1].jpeg
    IMG-20211009-WA0016[1].jpeg
    117,5 KB · Görüntüleme: 250
  • IMG-20211009-WA0010[1].jpeg
    IMG-20211009-WA0010[1].jpeg
    441,5 KB · Görüntüleme: 249
Çözüm
Hard diski tamamen formatladim ve sorun çözüldü ama nasıl olduğunu anlamıyorum normalde FPS değerim 15 20ydi Rust'ta şu anda 60 sabit.
Kardeşim aynı sorunu bende yaşadım 1050 Ti idi benim ekran kartım, garantisi varsa garantiye yolla açtırma sakın! Bende de ekran kartınızın güncel olduğundan emin olun diyordu gönderdim sıfırını yolladılar bir ekran kartı testi yapıp atar mısın?

DDU ile ekran kartı sürücüsünü silip yüklemeyi denedinizmi.
evet formatladıktan sonra ddu ile silip en son sürümünü yükledim ama fayda etmedi
Kardeşim aynı sorunu bende yaşadım 1050 Ti idi benim ekran kartım, garantisi varsa garantiye yolla açtırma sakın! Bende de ekran kartınızın güncel olduğundan emin olun diyordu gönderdim sıfırını yolladılar bir ekran kartı testi yapıp atar mısın?
eski bi bilgisayar hediye geldi bana garantisi bitmiştir 2015 gibi falan alınmış. hp servisine vermeyi düşünüyorum ama zarar verirler diye korkuyorum.

Evet formatladıktan sonra DDU ile silip en son sürümünü yükledim ama fayda etmedi.

Eski bir bilgisayar hediye geldi bana garantisi bitmiştir 2015 gibi falan alınmış. HP servisine vermeyi düşünüyorum ama zarar verirler diye korkuyorum.

Nasıl zarar versinler servis bu, siz en iyisi servise verin.

FurMark programı ile ekran kartı stress testini yaptım 12 dakikada 40 dereceden 61 dereceye çıktı 61 sabit kaldı 11 FPS aldım.

FurMark programı ile ekran kartı stress testini yaptım 12 dakikada 40 dereceden 61 dereceye çıktı 61 sabit kaldı 11 FPS aldım.

Testler normal sürücüler güncelse geriye kalan garantiyi aramaktır imkan varsa ekran kartının yerine denemelik bir kart koyun.
👌 Yarın sabah halletmeye çalışacağım teşekkürler :) bu arada problem çözüldü olarak mı işaretlemem lazım?

Yeni konular

Geri
Yukarı