Ekran kartı pasif soğutucu sökme

konyalibela

Hectopat
Daha fazla  
PSU sıcaklığı 55'i geçince otomatik kapanmaya başladı. Ben de aldığımdan beri yaklaşık 6 yıldır termal macun sürmemiştim. Bugün kasayı açıp elime ekran kartını aldım bir de ne fark edeyim, ekran kartının vidaları yokmuş meğer. Yaylı bir plastik var ama çıkartmayı beceremedim. Ben de size danışmayı tercih ettim.
Ekran kartı AMD Radeon HD 7350.

Video linki:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gösterdiğin şeyleri bastırdıktan sonra, diğer tarafından karga burun veya pense ile sıkarak aşağıya doğru it.

O kart pasif bir heatsinke sahip olduğu için termal macun değişimi pek fayda etmeyecektir. O karta fan takman şart. Genelde pasif heatsinke sahip kartlar yükte olmasa bile el yakacak derecelerde çalışır. Ayrıca bu ekran kartı ısınsa bile BIOS'a kill komutu vermez. Direk grafik işlemci kendini pasif moda atar ekrandan görüntü gider. Sistemi resetlediğinizde görüntü tekrar gelir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı