Ekran kartı pini kırılırsa ne olur?

AhmethanT

Femtopat
Daha fazla  
1tanesi bile kırılırsa iş biter mi ekran kartını taktım sonra vidayı unutmuşum çıkarttım tekrar takarken ilk tak diye ses geldi sonra baktım bir şey yoktu, taktım çalıştı driver güncellenirken siyah ekranda kaldı kapattım açtım bir daha güncelleme yaptım, bu sefer güncellendi ama bir şey olmustur bir 20 dakika stres testine soktum, bir şey oldu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
1tanesi bile kırılırsa iş biter mi ekran kartını taktım sonra vidayı unutmuşum çıkarttım tekrar takarken ilk tak diye ses geldi sonra baktım bir şey yoktu, taktım çalıştı driver güncellenirken siyah ekranda kaldı kapattım açtım bir daha güncelleme yaptım, bu sefer güncellendi ama bir şey olmustur bir 20 dakika stres testine soktum, bir şey oldu mu?

Pin dediğin güç girişi mi?

Selamünaleyküm.
İlk olarak stres testine sokmanız gayet mantıklı olmuş tebrik ederim ortada veya bir süredir sıkıntı yoksa sistem düzgün çalışıyor demek ki! Fakat bazı sorunlar da çıkabilir şimdi anakarttan ekran kart vs değişiklik göstereceği için net bir şey söylemek pek mümkün değildir. Fakat sizde sorun olmadığını düşünüyorum. İleride belki oyundan atma kapanma siyah ekran mavi ekran restart gibi sorunlar meydana gelebilir. Sizi korkutmak amaçlı değil her şey olabilir eğer mümkünse teknik servise götürmenizi öneririm. Onun dışında çok fazla takmanıza gerek yok bence. Sağlıklı günler dilerim.

Çalışmaz ekrana görüntü gelmez.

Pinden kastınız PCI yuvasındaki pinlerden bahsediyorum bir tanesi kırılsa bile sıkıntıdır. Keza güç girişi olan ekran kartlarında da güç pinleri var onlara bir şey olsa yine aynı şekilde yeteri kadar güç gelmeyeceği için PC açılış ekranında kalır.

teşekkürler benim pinim kırılmadı da sadece tak sesinden rahatsız olmuştum muhtemelen o metal tabakayı yerine takarken sıkışmıştı stres testinden bir şey olmadı driver da güncellendi suan oyun oynuyorum sıkıntı yok gibi bu aksam oyun indirmesi için açık bırakacağım sizce stres testine sokayım mı aynı anda
Bir sorun varsa 2 3 haftaya belli olur mu sizce
Teşekkürler benim pinim kırılmadı da sadece tak sesinden rahatsız olmuştum muhtemelen o metal tabakayı yerine takarken sıkışmıştı stres testinden bir şey olmadı driver da güncellendi şu an oyun oynuyorum sıkıntı yok gibi bu aksam oyun indirmesi için açık bırakacağım sizce stres testine sokayım mı aynı anda
Bir sorun varsa 2 3 haftaya belli olur mu sizce

Kısacası güç ksımında veya nakarta bağlanan ksımında hiçbir şey yok

Son düzenleme:
Teşekkürler benim pinim kırılmadı da sadece tak sesinden rahatsız olmuştum muhtemelen o metal tabakayı yerine takarken sıkışmıştı stres testinden bir şey olmadı driver da güncellendi şu an oyun oynuyorum sıkıntı yok gibi bu aksam oyun indirmesi için açık bırakacağım sizce stres testine sokayım mı aynı anda.
Bir sorun varsa 2 3 haftaya belli olur mu sizce.

Kısacası güç ksımında veya nakarta bağlanan ksımında hiçbir şey yok.

O zaman sorun olmaz tabii tak sesi derken ne kadar şiddetli bilemeyiz. Kontrol ettiğinize göre ve görünüşe göre sıkıntısı yoksa sorun olmaz. Eğer sorunu da varsa 1 aya belli olacaktır muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı