Ekran kartı piyasası da araba piyasası gibi olur mu?

Ömerrrrrr

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Sizce bozulan ekran kartı piyasası stoklar ile düzelir mi yoksa arabalarda olduğu gibi aynı kalır mı? Arabalarda durumu özetlemek gerekirse stok yokken 2. el fiyatları sıfırı geçti. Sıfırlar yeniden gelince ikinci el bu fiyataysa sıfır daha çok eder denip sıfır fiyatları da arttı ve sürekli böyle devam etti. Sizce direkt stok girince düzelir mi yoksa mining yüzünden böyle devam eder mi?

Baz aldığınız fiyat şu anki 2. El piyasası mı yoksa normal fiyatları mı? Yani ben piyasa yeni bozulmaya başladığında 5600XT'yi satıp aynı paraya 2060 Super almıştım. Piyasadan umudum olsa bunu satar idarelik kart alırım ama korkutuyor piyasa

Sıfırlar için dedim. Ama sıfırlara olacak etki dolaylı olarak ikinci eli de etkileyeceği için ikisi için de söyledim denebilir.

Mining piyasası.
Fabrikaların yeniden üretime geçmesi.
Ucuz işçi gücü Çin in para birimi değerlendi.
Ve bizim için en önemli şey döviz kuru mining falan hikaye.

Sıfırlar için dedim. Ama sıfırlara olacak etki dolaylı olarak ikinci eli de etkileyeceği için ikisi için de söyledim denebilir.

Ya bu döngüyü 1080 serisi ile yaşamıştık. Hatırlıyor musunuz o arada da mining dalgası çıkmıştı ekran kartı piyasasının .. içine ettiler şimdi tekrarı oluyor yeni gelecek kartlarla düzelir. Yani bu nesli unutun 4. nesil ekran kartlarıyla piyasa kendine gelir.

Ethereum ve kripto paralar düşmeden kart fiyatları düşmez.
Yorumlarda biri Geforce Now’dan bahsetmiş, çok iyi niyetli arkadaş, sanıyor ki kartlara bu paraları veren oyuncu adamlar.

GeForce Now’da 1080p oyun oynaman için en az 50 Mbit internet olması lazım, ülkede kaç kişi de bu internet var hadi onu geç ping olmaması lazım.

Hala milletin aklıyla dalga geçip, umut tacirliği yapıyorsunuz...
Bilgi sahibi olmadan, fikir veren çok bu ülkede.
720P oyun oynayacaksan o ayrı.
Laglı ve gecikmeli :)

Gelelim asıl konuya ;
Tüm kartları miningciler topluyor.
Ben gözüm kapalı RTX 3090 Asus Strix Oc’a gelen teklifi reddettim
(27bin veren 6.kişi bu)
Alın canlı canlı görün diye ekran görüntüsü koyuyorum, kimse yapmaz bunu.
Milletin laflarıyla hareket etmeyin
Ucuz bulduğunuz ve işinize yarayan kartı ALIN.
Bekledikçe zarar eden sizsiniz.
Atalarımız ne güzel demiş;
- Lafla peynir gemisi yürümez...
Beklemek isteyen bol bol beklesin.
9 binden 3070 almayanlar,
15 bin TL’ye 3070 alıyorlar..
Ne diyeyim ki, onca kelime yazıyoruz anlamamakta direniyor çoğu insan, çok yazık :)
Bu piyasada hatrı sayılır ekran kartı sattım ve hepsini miningciler aldı.
Ben kârıma bakıyorum.

Hep diyorum akıl vermeyin, daha iyi nasıl şartlar sağlanır yardımcı olun insanlara.

Asus Rog Strix 3090’a gelen sıradan bir teklif ;

C968A86C-D3C2-44C7-AB13-CE35F916E40A.jpeg

Son düzenleme:
Yılbaşından önce 2060 Super li sistem toplayacağım dediğimde 1-2 ay bekleyin yeni seri kartlardan satın alın denilmişti beklemeyip 2060 Super i almıştım iyi ki beklememişim:)

Dua et ki ÖTV alınmaya başlanmasın :D şöyle düşün arabalarda motor hacimlerine göre ÖTV alınıyor ya burada da teleflops üzerinden alırlar X TF üzerine çıktı mı %160 vergiyi kitlerler o 3080 serisi falan hikaye olur araba piyasası gibi :D

Arttırıyorum. 20 ve 30 serisi motor hacmi olarak yüksek olduğu için alan 20-30 serisini alacak ama küçük oyuncular bu sefer 10 serisine dadanacak. Haliye elimizde hiçbir şey kalmayacak. Ben bile bir ay önce 3080 bulsam alayım derken şu an kaldık 1650'ye. En azından yolda başına bir şey gelmezse yine karda sayılırım :D.

Geri
Yukarı