Ekran kartı piyasası düzelir mi?

Mr.ery

Hectopat
8-9 ay içinde PC toplayacağım belki daha yakın ama şimdi aklımda bir soru var aşağı yukarı 10-11-12 bin TL gibi bir bütçem olacak (diye umuyorum ve tahmin ediyorum) (ekipmanlar hariç) bu bütçede iyi bir sistem toplayabilir miyim? 2K'da yüksek performans verecek yani RX 6600'ler var ama onlar da 2K'da çok iyi değil. Sizce düzelir mi bu durum yoksa şimdi neyse 8-9 ay sonra da aynısı mı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu tarz konu açan herkes zamanında almadığına pişman oldu, 3K ya alacakları parçayı 5K ya almak zorunda kaldılar.

Hadi düzeldi diyelim. Bu sefer ₺'nin değeri inanılmaz düşmüş olacak ve hop yeniden başa döneceğiz Türkiye'de yaşayanlar olarak, bu yüzden hayır.

Dünyada ki çip krizi, ülkemizde ki ekonomik kriz derken düzeleceğini düşünmüyorum. LHR kartlar biraz umudumu arttırmıştı yaklaşık 2 ay önce fırsat yakalayıp bir sistem edindim. Ancak muhtemelen 8-9 ay sonra aynı paraya bugün alabileceğiniz sistemin çok daha düşüğünü alabilir durumda olacaksınız.

GPU üreticileri kendilerine hayvan gibi çip basıp mining yapıyor o iş biraz zor aynı böyle devam eder bu iş artık.

1 sene çip krizi devam eder en az, dolar da seneye 15 TL olur. 10.000’e güzel bir APU dizersin.
Arkadaş 9 ay diyorsun çocuk doğuyor o zamanda şimdiden niye soruyorsunuz anlamıyorum.

Geri
Yukarı