Ekran kartı piyasası ne zaman düzelir?

1- Ekran kartı satan firmalar peynir ekmek gibi bu fiyatlardan bile satıyorlar. Niye diğer kullanıcılar umurlarında olsun? (Kısa vadede)
2- Mining işinin bitmesi 5-10 seneyi bulur bence.
3- Farklı bir strateji bulunana kadar fiyatlar düşmeyecek bence. Stok falan hikaye. Adamlar 1 liralık şeyi 5'e satıyorlar. Niye bunu değiştirsinler ki?
4- Bir ihtimal de yeni bir rekabetçi firmanın çıkması olabilir. Ama ne kadar mümkün?

Dünya çapında yoğun şekilde mining yapılıyor, mining konusunda çok bilgim yok ancak bildiğim kadarıyla mining yapıldıkça yapılan kazımın zorluğu artıyor. Bu mantığa göre örnek olarak RX 570 8 GB bir ayda 5x lira kazandırıyorsa zamanla 2x liraya düşecek. Madencilik bitse bitse böyle biter diye düşünüyorum, ETH veya diğerlerinin kar getiremeyecek kadar düşeceğini hiç sanmıyorum. Mining böyle devam ettikçe de bence ekran kartı piyasası düzelmez.

Dünya çapında yoğun şekilde mining yapılıyor, mining konusunda çok bilgim yok ancak bildiğim kadarıyla mining yapıldıkça yapılan kazımın zorluğu artıyor. Bu mantığa göre örnek olarak RX 570 8 GB bir ayda 5X lira kazandırıyorsa zamanla 2X liraya düşecek. Madencilik bitse bitse böyle biter diye düşünüyorum, ETH veya diğerlerinin kar getiremeyecek kadar düşeceğini hiç sanmıyorum. Mining böyle devam ettikçe de bence ekran kartı piyasası düzelmez.

Yapay zeka bu mininglerin sonu olacak ama o teknolojiye 5-10 sene daha var bana sorarsanız.
Tek bir yapay zeka düşünün, bütün dünyada yapılan şifrelemeyi kendisi çözüyor :D Bütün piyasa bir anda alt üst de olabilir.

Yapay zeka bu mininglerin sonu olacak ama o teknolojiye 5-10 sene daha var bana sorarsanız.
Tek bir yapay zeka düşünün, bütün dünyada yapılan şifrelemeyi kendisi çözüyor :D Bütün piyasa bir anda alt üst de olabilir.
Durum hiç iyi görünmüyor. Sistemi Valhalla gibi üst düzey oyunlara yetmeyen oyuncular ve sistem toplamak isteyenler büyük sıkıntıda. Sıfır piyasası tamamen bitmişken üstüne günlük 60 bin korona vakasının çıktığı ve vaka sayısının her gün arttığı bir ülkedeyken insanlar ikinci elden hem alışveriş yapmaya hem de satış yapmaya korkuyor. Daha 3 ay önce N11 üzerinden 1.000 liraya 1 sene garantili RX 570 4 GB satılıyordu, sanırım 15-20 stokluydu, o kartları satan arkadaş şimdi kafasını duvara vuruyordur :D.

Durum hiç iyi görünmüyor. Sistemi Valhalla gibi üst düzey oyunlara yetmeyen oyuncular ve sistem toplamak isteyenler büyük sıkıntıda. Sıfır piyasası tamamen bitmişken üstüne günlük 60 bin korona vakasının çıktığı ve vaka sayısının her gün arttığı bir ülkedeyken insanlar ikinci elden hem alışveriş yapmaya hem de satış yapmaya korkuyor. Daha 3 ay önce N11 üzerinden 1.000 liraya 1 sene garantili RX 570 4 GB satılıyordu, sanırım 15-20 stokluydu, o kartları satan arkadaş şimdi kafasını duvara vuruyordur :D.

En iyisi Xbox alıp konsolda takılmak oyun için :D

Yeni konular

Geri
Yukarı