Ekran kartı piyasası ne zaman düzelir?

d6d2dddrf

Centipat
Eskiden param yoktu parçalar vardı, şu an param var parçalar yok...
Sizce piyasa ne zaman bir nebze dahi olsa düzelir veya stoklar kendine gelmeye başlar?

Bunu kesin olarak bilseydik herhalde zengin olurduk. Genelde birçok kişi yazı işaret ediyor. Fakat bu da bir tahmin. Zamana bağlı olarak pandemi döneminden çıkıp üretim hızının artışının sağlanacağı öngörülüyor. Tabi birde bunun üzerine mining olayı da var. Pandemi biter mining bitmez ise, üretim ve tedarikte hızla yapılacağından 5 dakika da biten stokların ancak birkaç saat geç bitmesini sağlayabilirsiniz. Pandemi bitmez, mining biterse eğer stok sorunu düzelebilir ancak eski fiyatlandırmalar için umut beslemeyin. Çünkü oyunculardan yine fazlasıyla talep görecek ve arz-talep dengesi yine işleyecek. Her iki unsur biterse sorunlarda ortadan kalkar. Benim öngörüm 2021 sonu, 2022 başı diye düşünüyorum.

Merhaba herkese, bildiğiniz gibi Türkiye'de mining sebebiyle ekran karti fiyatları uçuşa geçti, sıfır bulamıyoruz ikinci el fiyatlar da sıfırın üzerine satılıyor. Ortalama ne zaman düzelir bilgisi olan aydınlatabilir mi?

Geri
Yukarı