Ekran kartı RAMleri nasıl test edilir?

Ekran kartının RAM'leri bozuksa şöyle bir görüntü olur ekranda:

Bozuk VRAM.jpg

Buna benzer yani, piksel bozulmaları.

Test etmek için ise Furmark ya da Ungine çalıştır. Testte ertifact varsa VRAM'ler bozuktur.

Ekran kartının RAM'leri bozuksa şöyle bir görüntü olur ekranda:

Eki Görüntüle 4282

Buna benzer yani, piksel bozulmaları.

Test etmek için ise Furmark ya da Ungine çalıştır. Testte ertifact varsa VRAM'ler bozuktur.

Abi bu Unigine test sonuçları.

6nLxBPn.png

Furmark ile test yaparken sıcaklık 88 dereceyi buldu. Bu sorun oluşturur mu? Ama görüntü hiçbir sorun yok.

Yardımınız için şimdiden teşekkürler. :)

Abi Furmark testinin bir kısmını video olarak çektim göndermemi ister misiniz?
Diğer kısmını sıcaklığın artığı için programı kapattım ve videoyu durdurdum.

Son düzenleme:
Abi bu Unigine test sonuçları. file:///D:/Unigine_Valley_Benchmark_1.0_20140603_2354.html
Kasayı atsaydın? Şaka bir yana imgur'a yüklerseniz resmi(dosya ise yandex'e atabilirsiniz) incelememiz daha kolay olur. Bu türlü resimlere bakmak için üstün ceday güçlerimizi kullanmamız gerekiyor. Biraz baş ağrısı yapıyor da bende.

Kasayı atsaydın? Şaka bir yana imgur'a yüklerseniz resmi(dosya ise yandex'e atabilirsiniz) incelememiz daha kolay olur. Bu türlü resimlere bakmak için üstün ceday güçlerimizi kullanmamız gerekiyor. Biraz baş ağrısı yapıyor da bende.

Uyarın için teşekkürler. Ben sayfanın linkini attım zannediyordum ama şimdi düzelttim.

Ramlerin neden bozuk olduğunu düşünüyorsunuz?

Bu konudaki bir arkadaşın düşüncesi.
Bilgisayarı açtığımda mor ekranda takılı kalıyor | Sayfa 2 | Technopat Sosyal

Furmark test sonuçları:

Öncelikle Resolution kısmını monitör çözünürlüğümle aynı yaptım. Sonra da kırmızı ile işaretlediğim seçeneğe tıkladım. Eksiğim varsa söyleyin.
GZj2M1V.png

Test olurken görüntüde bozulma olmadı. Test sonuçlarında herhangi bir sorun var mı?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı