Ekran kartı seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

estcnbytk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar yakın zaman da bilgisayarımın ekran kartında sorun olduğunu, donanımımı sistemimin tanımadığını ve artık ömrünün tükendiğini başka bir bilgisayarda da deneyerek anlamış oldum. Yeni bir ekran kartı almak istiyorum ancak fiyat performans ürünü bir ekran kartı seçmek durumundayım. Sistemimin özelliklerini konuya ekliyorum, sizden isteğim ekran kartı seçerken nelere dikkat etmem gerektiği konusunda bana yardımcı olmanız. Vakti olan arkadaşlar da ekran kartı önerisi yapabilirse çok mutlu olurum, teşekkürler.

Sistem Özellikleri:
  • Ekran Kartı:
    ASUS R9 270X DirectCU II TOP 2 GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX11.2 (Eski Ekran Kartım)
  • Anakart:
    MSI Z97 GAMING 5 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz
  • İşlemci:
    Intel Core i7 4790
  • RAM:
    G.Skill 8 GB (2x4GB) Ripjaws X DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit

Arkadaşlar merhabalar yakın zaman da bilgisayarımın ekran kartında sorun olduğunu, donanımımı sistemimin tanımadığını ve artık ömrünün tükendiğini başka bir bilgisayarda da deneyerek anlamış oldum. Yeni bir ekran kartı almak istiyorum ancak fiyat performans ürünü bir ekran kartı seçmek durumundayım. Sistemimin özelliklerini konuya ekliyorum, sizden isteğim ekran kartı seçerken nelere dikkat etmem gerektiği konusunda bana yardımcı olmanız. Vakti olan arkadaşlar da ekran kartı önerisi yapabilirse çok mutlu olurum, teşekkürler.

Sistem Özellikleri:
  • Ekran Kartı:
    ASUS R9 270X DirectCU II TOP 2 GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX11.2 (Eski Ekran Kartım)
  • Anakart:
    MSI Z97 GAMING 5 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz
  • İşlemci:
    Intel Core i7 4790
  • RAM:
    G.Skill 8 GB (2x4GB) Ripjaws X DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit
Anakart uyumu, işlemci darboğaz olmaması için yeterliliği, marka, model.

Geri
Yukarı