Ekran kartı seçerken marka ne kadar önemli?

Strosferus13

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba
Ekran Kartı alacağım şimdiye kadar elit markalardan şaşmadım ama doların geldiği şu son değerler bu iş konusunda düşündürüyor beni.

Galaxy Nvidia GeForce GTX 1060 EXOC 6GB almayı düşünüyorum, şimdiye kadar MSI, Sapphire ve Asus markalarını kullandım MSI ve Asus da sıkıntı olmadı ama Sapphire'de oldu, onun için Galaxy nasıl olur aynı şey başıma gelir mi bilmiyorum. Marka mı almalıyım markanın GPU'da etkisi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Yaklaşık olarak 3-4 Haftadır '' GALAX GTX 1060 EXOC 6GB '' kullanıyorum. Bu marka ülkemizde pek öne çıkmayan, çekingen bir markadır. Ama gerek hız aşırtma durumu olsun, gerek müşteri hizmetleri olsun, gerek kutu tasarımı olsun tamamen kendini müşterilere sevdirmeyi başarabilen, çok nadir markalar arasındadır. Güven rahatlığı ile alabilirsiniz. Galax markasından ekran kartını aldığınız zaman müşteri hizmetlerine ekran kartını aldığınızı söylerseniz size küçük bir tebrik ve ne kadar mutlu olduklarının söylemini yaparlar. 🙂

Bileşen kalitesi-Soğutma ve Teknik Destek yüzünden önemlidir. Düzgün bir ürün almanız uzun süreçte sizi daha memnun eder. Ama abartarak üst model fiyatina uçuk ürünler almayın.

Şimdiki kartının servislik işi olup serviste sorun çıkarmamışlarsa yeni alacağın kartın servisininde sorun çıkarmaması gerekir. Eğer hiç servise işin düşmediyse kartı düzgün kullanmışsındır o yüzden alacağın yeni kartı da düzgün kullanırsan markasının ne olduğunun pek önemi kalmaz. İlk baştan kronik sorunlu çıkarsa o da senin şanssızlığındır sonuçta her markanın kronik sorunlu ürünü olabiliyor.

GTX 1060 modelinin modası geçti sanki ve tanınmamış Türkiye'de pek bilinmeyen bir modeli almak biraz mantıksız olabilir gibi. Sadece teknobiyotik satıyor arıza durumunda sıkıntılar yaşayabilirsin.
Fİyatına baktımda ortalama 1700 TL flan. Onun yerine GTX 1660 modellerini incelesen daha iyi olur bence.

1060 pek bilinmeyen model mi?
Eskimiş olabilir ama diğer dediğine katılmıyorum, marka konusunda kararsızım alacağım model az çok belli 1060 yada rx 580 590 senin dediğinde olabilir

Fiyatları yakın bence almışken en kötü GTX 1660 almalısın veya marka takıntım yok dersen uygun fiyatlık 1660 Tİ alabilirsin. GTX 1060 geçen yılın ekran kartı olduğu için dedim ben.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı