Ekran kartı sıcaklığı 75 derece olunca oyun kapanıyor

fghvbn16

Hectopat
Daha fazla  
Masaüstü bilgisayar kullanıyorum, kullandığım ekran kartı VTX marka AMD HD 6870. Kafayı yiyeceğim neredeyse arkadaşlar. GTA 5 gibi performans isteyen oyunlarda falan ekran kartı ısınmaya başlıyor. MAI Afterburner ile takip ediyorum her seferinde sıcaklık 73-74-75 derecelerine geldi mi oyun hata veriyor. Hatanın bundan kaynaklandığına tam olarak emin olmak için Furmark ile test yapmaya çalıştım, testi açar açmaz 5 sn içinde sıcaklık 75'lere falan çıkıyor ve program donuyor. Ekran kartımın boştaki sıcaklığı ise 48-50 derece civarında fanları temizliyorum termal macununu falan yeniliyorum ama ne yaptıysam bu zıkkımdan kurtulamadım. Benim merak ettiğim asıl şey ise 75 derece bir ekran kartı için çok yüksek bir derece değil bildiğim kadarıyla. 100 derecelere kadar çıkabilme sınırı oluyor ama benim kart 75'lere geldi mi donup kalıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Benim yapabileceğim bir şey var mıdır yardımlarınızı bekliyorum, iyi forumlar.
Ek: Eklediğim fotoğraftan da göreceğiniz üzere boşta iken Furmark testini açtım, 73 olunca program dondu ve programı kapattım. Sonra tekrar sıcaklık 50 derece civarına indi.

1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı