Ekran kartı stok sorunu 2022'ye kadar sürecek

Ekran görüntüsü 2021-03-02 013734.png

Ekran görüntüsü 2021-03-02 013814.png

Bu konu hakkında görüşleriniz nelerdir?

Devletin vergi aldığı hangi alan çökmüş, neyin hayalini kuruyorsunuz anlamadım demek istedim. Bir pasta var devlet de bundan nasiplenmek istiyor. Kaldı ki çoğu kişi yurt dışı Coin borsalarında vergi koysa bile hiç bir şekilde önünü kesemez.

Vergi çıkarmaları durumu teşvik edici, engelleyici değil.
Belli bir güruhun hevesini kıracak. Vergilendirme olmadığı için devam eden bile var bu işe. Öyle %18~20 olacağını da sanmıyorum. Büyük bir ekonomiyi kapsadığı için minimum %30 vergi gelirse, kendi çapında mining yapanlar bu işş bırakmaya başlar, ki vergi dediğimizde de suyunu çıkaran bir devletimiz varken :) Umarım geçmişe dönük inceleme konusu olmaz da nice evler yuvalar yıkılmaz.

Belli bir güruhun hevesini kıracak. Vergilendirme olmadığı için devam eden bile var bu işe. Öyle %18~20 olacağını da sanmıyorum. Büyük bir ekonomiyi kapsadığı için minimum %30 vergi gelirse, kendi çapında mining yapanlar bu işş bırakmaya başlar, ki vergi dediğimizde de suyunu çıkaran bir devletimiz varken :) Umarım geçmişe dönük inceleme konusu olmaz da nice evler yuvalar yıkılmaz.
Ne belli güruhu yahu hiç bilmediğiniz bir alan olduğu belli. Kimin ne yaptığını kim biliyor da vergi kesecek. Herşey anonim adam yabancı coin borsasında dolara çevirir coini yine de burda vergi vermez. Bir kaç yerli voin girişimi şirketinde olan vatandaştan keserse keser. Miningciyi birwz zor bulur da vergi alır. Yatırım aracı olarak kullananın tepesine biner devlet ancak o da hiç bir şeyin önüne ket vurmaz.

Öyle beleş para mı yok bu ülkede? 1 kart kullanarak son 2 ayda kazandığım 1600TL'ye de der misiniz bunu acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı