Ekran kartı stok sorunu hâlâ var mı?

Üst seviye ekran kartları için eskiye göre yok diyebiliriz. Örnek RTX 2060 gibi ekran kartların hala kıtlığı var. Bu performans ve yakın olanları genelde çöp işlemcilere sahip hazır kasalar içinde satıyorlar.

Hocam ben 5600X işlemcili ve GT1030 ekran kartlı sistem toplayacağım CS:GO ve Valorant oynuyorum

Bence stok sorunu falan kalmadı. Eskisi gibi zor bulunmuyor yani. Yerli yabancı tüm alışveriş sitelerinde fazlasıyla stok görüyorum ama talebe yetişemiyorlar. İnanılmaz bir talep var ve bu da alışveriş sitelerinin işine geliyor. Haklı olarak fiyatları şişiriyorlar. Ben olsam bende şişirirdim. 20 Bin yazıyorsun satılıyor, 40 bin yazıyorsun satılıyor. 10 Bin yazsa havada kapacaklar. Önce ekran kartı yok diyip talep oluşturdular, şimdi de ekran kartı var ve canları hangi fiyatı isterse o fiyattan iteliyorlar. Nasıl olsa 50 bin yazsalar da alan birileri var.

Hocam ben 5600X işlemcili ve GT1030 ekran kartlı sistem toplayacağım CS:GO ve Valorant oynuyorum

Düşük ekran kartları için stok sorunu pek yok. Ayrıca aynı işlemciyi kullanıyorum. GT1030 yerine bir tık daha iyi ekran kartı alınabilir. Yine de o işlemciyle birlikte CS:GO ve Valorant oyunlarında üzülmezsiniz. Ben benzer performans da bir ekran kartı kullanıyorum. RX 550 2gb ile CS:GO ortalama 200-220 FPS Valorant ise 350 FPS altına nadir düşüyor :) Tabi düşük ayarlar kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı