Ekran kartı stokları ne zaman gelir?

Etheryum güncellemesiyle belli olacaktır. Zaten ileride kazım gücü zorlaştıkça kazanç azalır ilgi kaybeder piyasa mining kartı ile dolup taşar. 2.el RTX 3080'ler bile 3000-5000 liraya alınır hale gelir. Sıfır kartlar için bizim piyasaya bir şey diyemem maalesef. Çok temiz esnaflarımız var malum.

Bende bu konuda sıkıntıdayım. Yaz aylarına doğru bilgisayar almak istiyorum ama fiyatlar neredeyse iki katına çıkmış. Zamanınız varsa 2022 Mart-Nisan'a kadar bekleyin derim. Ama yoksa mecburen aynı paraya çok daha düşük bir sistem alacağız gibi duruyor maalesef :(

Fiyatlar çok yüksek.

Bu konu hakkında çok post açıldı ve ufaktan baymaya başladı. Kimse müneccin değil ama eldeki verilere ve Tayvan'daki su kuraklığına bakacak olursak bu iş 2022 sonuna kadar bile gider.

Sadece miningcilerin suçu değil aslında bu. Hatta miningcilerin suçu bile sayılmaz çünkü çip üretimi yok neredeyse. Çip üretimi yapan fabrikanın günde 150 bin ton su tükettiğini ve orada su kuraklığının başladığını varsayarsak durum bu şekilde.

Üstüne üstlük fiyatların artması sadece çip üretimi ve miningciler de değil. Milletimiz.

Örneğin bir RTX 2060 bu piyasada 6K ise satan arkadaşlar (herkes değil tabii ki) belki satılır diye 7K fiyat yazıyor. Alt seviye de durum aynı GTX 970, RX 570 gibi kartlarda. " eğer 2.5k ederse benim kartım 3K eder" diye söyleyerek fiyatları katlanarak artıyor.

İsteyen istediği fiyatı yazar fakat bu kartların alınması yüksek fiyatları normalleştiriyor. Fabrikanın dediğine göre 2023'e kadar bu sorunun devam edeceği. Sadece ekran kartları değil yakında: PS4, PS4 ve muadil konsolların, hatta çip kullanan tüm ürünler zamlanacak ve alınmaz duruma gelecekler.

O yüzden eğer sağda solda uygun fiyatlı sistem bulursanız yapışın. Bu gidişle sistemler altın değerinde olacak.

Etheryum güncellemesiyle belli olacaktır. Zaten ileride kazım gücü zorlaştıkça kazanç azalır ilgi kaybeder piyasa mining kartı ile dolup taşar. 2.el RTX 3080'ler bile 3000-5000 liraya alınır hale gelir. Sıfır kartlar için bizim piyasaya bir şey diyemem maalesef. Çok temiz esnaflarımız var malum.
O kadar da düşmez ama hocam.

Bende bu konuda sıkıntıdayım. Yaz aylarına doğru bilgisayar almak istiyorum ama fiyatlar neredeyse iki katına çıkmış. Zamanınız varsa 2022 Mart-Nisan'a kadar bekleyin derim. Ama yoksa mecburen aynı paraya çok daha düşük bir sistem alacağız gibi duruyor maalesef :(
Düşük sistem almak yerine 4650g ile apu toplayabilirsiniz. hem ekran kartı piyasası normale dönene kadar para biriktirip yanına rtx 2070'e kadar olan kartlardan birini takarsınız.

Geri
Yukarı