Ekran kartı stokları beklenmeli mi?

Bu arada nasıl bu kadar emin konuşuyorsun diyorsanız. Arkadaşımda 5500 XT ben de 1650S TUF var yani karşılaştırma yapabiliyorum canlı olarak. Sistem özelliklerimiz de benzer onu da bildiriyim. Kendi deneyimi aktarıyorum yani.

AMD markasına karşı bir anti düşüncem yok hatta işlemcilerini beğeniyorum. İş ekran kartı olunca NVIDIA'dan sapmamak lazım diye düşünüyorum. Canlı deneyiminden de faydalanarak bunları diyorum zaten. AMD ekran kartı tercih edilmesini tavsiye etmeyen birisiyim deneyimim de var bu konuda. Şu anda da 1650S TUF kullanıyorum ve karşılaştırmasında her türlü 1650S TUF alıyor. Arkadaşın kendine kalmış. Tabii burada 5500 XT alınmayacak bir kart değil demiyorum. O da güzel bir kart fakat daha fazla performans ve soğutma varken neden arada biraz fark var diye 5500XT alsın ki?

Hocam dediğim gibi 5500 XT'nin 8 GB olan versiyonu 1650 Super'den daha hızlı olduğu için 3-7 FPS daha fazla alabiliyor çoğu oyunda, ama eğer SOTTR gibi bir oyunsa ya da CoD gibi bir oyunsa yani NVIDIA destekli bir oyunsa 1650 Super rahatlıkla geçiyor, örnek SOTTR ve Forza Horizon 4, şahsen ben RTX almayacaksam F/P bakarım RX 5600 XT eski fiyatında olsaydı alırdım ama şu an 1660S işime geldiği için 1660S alırım, eğer Ray Tracing kullanılıcaksa performans için her zaman NVIDIA tercih edilmeli, AMD'den DLSS tarzı bir şey gelirse AMD tercih edilebilir ama şimdi değil. Kısaca High Range klasmanında NVIDIA, Mid Range klasmanında AMD daha iyi bir tercih olur, buna kimsenin karşı çıkacağını sanmıyorum çünkü LTT forum gibi yabancı forumlardada durum aynı.
5.10 ile 6.29 saniyesine bakarsanız anlarsınız ne demek istediğimi ve benchmark'ta RX 5500 XT 8GB daha güçlü 4GB olan ile 1650S karşılaştırılırsa 1650S daha güçlü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam dediğim gibi 5500 XT'nin 8 GB olan versiyonu 1650 Super'den daha hızlı olduğu için 3-7 FPS daha fazla alabiliyor çoğu oyunda, ama eğer SOTTR gibi bir oyunsa ya da CoD gibi bir oyunsa yani NVIDIA destekli bir oyunsa 1650 Super rahatlıkla geçiyor, örnek SOTTR ve Forza Horizon 4, şahsen ben RTX almayacaksam F/P bakarım RX 5600 XT eski fiyatında olsaydı alırdım ama şu an 1660S işime geldiği için 1660S alırım, eğer Ray Tracing kullanılıcaksa performans için her zaman NVIDIA tercih edilmeli, AMD'den DLSS tarzı bir şey gelirse AMD tercih edilebilir ama şimdi değil. Kısaca High Range klasmanında NVIDIA, Mid Range klasmanında AMD daha iyi bir tercih olur, buna kimsenin karşı çıkacağını sanmıyorum çünkü LTT forum gibi yabancı forumlardada durum aynı.
İki marka da güzel işler yapan markalar, ben kullanıcı deneyimi sonucu 1650S seçtim. Tabii ki 5500 XT'de alınabilir.

1650 Normal sürümlerinde kronik sorunlar var ve ısınmaya yol açıyor. Hem de performans olarak 2 kat daha fazla değer veriyor super serisi. Nvidia'nın kendi verileri böyle gösteriyor. 500 TL az ödemek yerine super serisi daha mantıklı.

Fiyatların düşeceğini sanmam hatta artabilir bile. Stok çok sıkıntılı mart ayında yenileceğine emin misiniz?
GP atmışım özür dilerim. :D Haklısınız ama 1800 bandında Palit'in Super modeli var. 2000 TL vermek bana saçma geldi.
GP atmışım özür dilerim. :D Haklısınız ama 1800 bandında Palit'in Super modeli var. 2000 TL vermek bana saçma geldi.
@exysnap

Geri
Yukarı