Ekran Kartı Sürücülerinin Detayları: NVIDIA, AMD ve Intel

Hocam 7000 serisinin çıkışı da referans tasarımdan dolayı sıkıntılı oldu zaten. Üstelik pazar payı NVIDIA'nın elindeyken kalesinde gol görerek maça başlamak hiç iyi olmadı. FSR 3.0'ı bekliyoruz ama o konuda da bir haber yok. Şahsen AMD 6000 kullanıcısı olarak 7000 için bir gereklilik göremiyorum. Süreci de güzel yönetemediler.

RX 500 serisi kullanmış biri olarak "parası olup" AMD alanlar, cidden yanlış seçim yapıyorlar. Sorunlu Driver'ı sunan firma mı olur? Parası olmayanlara lafım yok ama ben olsam her türlü NVIDIA'dan vazgeçmem hiçbir driver sorununu görmedim.

RX 500 serisi kullanmış biri olarak "parası olup" AMD alanlar, cidden yanlış seçim yapıyorlar. Sorunlu Driver'ı sunan firma mı olur? Parası olmayanlara lafım yok ama ben olsam her türlü NVIDIA'dan vazgeçmem hiçbir driver sorununu görmedim.
Peygamberler döneminden kalma bir durumdan söz ediyorsunuz. Ben eski bir RX 580 kullanıcısı olarak bir kere sözü edilen WattMan hatası aldım. Üstüne Nvidia kartlara geçtim. Şimdi AMD 6000 kullanıcısıyım. Bir kere bile sürücü sorunu yaşamadım.

Söz konusu yönelim bütçe ve fiyat-performans dengesine göre olacaktır.

6600 XT aldığım zaman RTX 3060 alacak param da vardı ama fazladan 2500 TL ödemek istemedim. Belki de insanlar ihtiyaçlarını daha ucuza gideren ürünleri tercih ederek zengin oluyordur hiç düşündün mü?

6600 XT aldığım zaman RTX 3060 alacak param da vardı ama fazladan 2500 TL ödemek istemedim. Belki de insanlar ihtiyaçlarını daha ucuza gideren ürünleri tercih ederek zengin oluyordur hiç düşündün mü?
Ben rapor ettim. Ceza verildi mi bilmiyorum ama yorum düzeltildi.

Ben fazla verip RTX kart alırdım, güzel fırsat kaçırmışsın.

Peygamberler döneminden kalma bir durumdan söz ediyorsunuz. Ben eski bir RX 580 kullanıcısı olarak bir kere sözü edilen WattMan hatası aldım. Üstüne NVIDIA kartlara geçtim. Şimdi AMD 6000 kullanıcısıyım. Bir kere bile sürücü sorunu yaşamadım.

Söz konusu yönelim bütçe ve fiyat-performans dengesine göre olacaktır.

Bende de XFX RX580 8 GB vardı yaşamadığım dert kalmadı vallahi, AMD almam bir daha.

Son düzenleyen: Moderatör:

“Parası olma” durumu en tepe dışında bir saçmalıktan ibarettir. 100 TL'ye de NVIDIA kart var çünkü. Ayrıca diyelim 6600XT alacaksınız 6 bin TL'ye. 3060 8bin TL. 8K bütçeye çıkarsanız 6700XT var yerine ona para var dersek 3070 12K. Oradan 4090'a kadar gidiyor ancak en tepe model kart alınacaksa bakılabilecek bir durum. Hadi “ben NVIDIA'ya daha yakınım ben onu tercih ederim “deseniz gene iyi amacınız ancak markayı rencide edip alanı fakir durumuna koymak.

Intel daha yeni girdi büyük boyutlar sürekli artan performansı zaten Intel'in gelişmiş operasyon yönetimi ve zaten bir CPU şirketi olmasına bağlayabiliriz. AMD tarafı şu sıralar 7000 serisinden ötürü iyice diğer seriler içinde bocaladı değişik olaylar yaşanıyor. NVIDIA zaten aynı tas aynı hamam mantığı ile devam ediyor.

Son sürücüler içinde bazı hata düzeltmeleri haricinde NVIDIA daha çok stabilite ve bazı ara yamaları yapıyor diğerleri ise sorun çözmek (7000 serisinde biraz tuhaflaşan AMD) veya performansı arttırmayı amaçlıyor. (Intel)

6700 XT kullanıyorum 3 defa denk geldim Wattman'a onlar da 2 defa PC gece indirme yapıyordu, diğerinde de PC boştayken açıktı öyle Wattman yapmıştı. Oyunda hiç denk gelmedi. Wattman bu şekil olacaksa göz ardı edilir, fazla olursa ve özellikle oyunlarda böyle bir şey yaşanırsa çok can sıkıcı. Yıllardır bunu çözememesi de enteresan. 8K video oynatırken de FPS düşüşü oluyor AMD kartlarda. Bunlar kabul edilecek hadiseler değil, aklını başına alması lazım, yıllardır bunu diyoruz ama maalesef AMD CPU tarafındaki gibi GPU tarafında istediğini yapamıyor. Tüm bunlara rağmen f/p olmasından ötürü eskisi kadar göze batmadığı için alınabilir.

Geri
Yukarı