"Ekran kartı sürücüsü çöktü" hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Haktan Ölmez

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance Pro SL RGB 16GB (2x 8GB) 3200 MHz DDR4 CL16
Ekran kartı
GTX 1060 6 GB GamingX modeli
Anakart
B550M Pro
İşlemci
Ryzen 5 5600X
4-5 gün öncesine kadar hiçbir hata almıyordum. Ne driver güncelledim ne de bir Update yaptım ama bu hatayla karşılaşıyorum. FIFA ve Valorant'a giremiyorum herhangi bir şekilde. İkisinde de yükleme ekranında bu hatayı veriyor. Kurmadığım ekran kartı sürücüsü, atmadığım format kalmadı. DDU ile sürücü kaldırıp yüklemesinden tutun Windows 11'den 10a kadar her şeyi yaptım bir şekilde. Düzelmedi. Kafayı yemek üzereyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU programını indir. Eski driverdan kalan ne varsa bu program ile kaldır. Sonra kartın kendi ana sitesinden en güncel versiyonu yükle hal olur. Bende de aynısı olmuştu bu şekilde hallettim. Geçmiş olsun.

DDU ile denemedik driver bırakmadım hocam inanın düzelmedi.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (11).png
    Ekran Görüntüsü (11).png
    185,9 KB · Görüntüleme: 77
Bir de bunu deneyin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet.

Videodakileri yaptım restart atıp bakacağım şimdi.

Bir de bunu deneyin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet.

Ekran kartını parçalamama ramak kaldı gerçekten.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (12).png
    Ekran Görüntüsü (12).png
    15,7 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleme:
Valorant'ı pencere modunda çalıştırmayı dener misin?

1- Pencere modunda çalıştırmak istediğiniz oyunun kısayoluna sağ tıklayın ve özellikleri açın. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yer alan dosya lokasyonunun sonuna -windows veya -w ekleyin. Uygulayıp tamam diyerek çıkın. Biri işe yaramazsa diğerini deneyim. Eğer bu eylemi gerçekleştiremeyeceğinizi söyleyen bir mesaj çıkarsa bilgisayarın yönetici ayarlarını kontrol edin.

2- Bazı oyunlarda Alt + Enter veya Ctrl + F kısayolları da oyunu pencere modunda oynama imkanı sunuyor.

3- .INI dosyasını değiştirin. Bazı younların pencere ayarları .ini uzantılı dosyada bulunuyor. "dWindowedMode" satırının sonunda 0 varsa onu 1 olarak değiştirin. Duruma göre True/False da kullanmanız gerekebilir.

Valorant'ı pencere modunda çalıştırmayı dener misin?

1- pencere modunda çalıştırmak istediğiniz oyunun kısayoluna sağ tıklayın ve özellikleri açın. Kısayol sekmesinde hedef kısmında yer alan dosya lokasyonunun sonuna -Windows veya -W ekleyin. Uygulayıp tamam diyerek çıkın. Biri işe yaramazsa diğerini deneyim. Eğer bu eylemi gerçekleştiremeyeceğinizi söyleyen bir mesaj çıkarsa bilgisayarın yönetici ayarlarını kontrol edin.

2- bazı oyunlarda alt + enter veya CTRL + F kısayolları da oyunu pencere modunda oynama imkanı sunuyor.

3- .ını dosyasını değiştirin. Bazı younların pencere ayarları .ini uzantılı dosyada bulunuyor. "dwindowedmode" satırının sonunda 0 varsa onu 1 olarak değiştirin. Duruma göre True/False da kullanmanız gerekebilir.

Ekran Görüntüsü (13).png

Sağ alttaki hata dikkatimi çekti bunu görmemiştim tam ekranda hiç.

Geri
Yukarı