Ekran kartı sürücüsü kurulumu sonrası mavi ekran hataları

İşletim sistemi
Windows 10

Mr BabadooK

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar,

ASUS marka dizüstü bilgisayarımın "Power Flex" kablosu kısa devre yaparak koptu. Yenisi alıp değiştirdikten sonra özellikle harici ekran kartı sürücüsünü yüklerken ve yükledikten sonra mavi ekran sorunları ile karşılaşıyorum. En güncel Windows 10 işletim sistemini çekip sıfırdan kurmama rağmen hiçbir çözüm olmadı. Harici ekran kartı sürücüsünü yüklemediğim zaman hiçbir hata ile karşılaşmıyorum.

Minidump dosyaları: minidump.rar.

Sistem:
ASUS X550JX-XX171D notebook.

Ekran kartı: GTX 950M.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sürücülerini güncelle.

En başta DDU ile var olan sürücüleri sil. Sonra ekran kartının kendi sitesinden en güncel WHQL imzalı sürücüyü indir.

Buradaki sürücüyü indireceksiniz.

"DISM" rehberini uygulayın.

Ekran kartı sürücülerini güncelle.

En başta DDU ile var olan sürücüleri sil. Sonra ekran kartının kendi sitesinden en güncel WHQL imzalı sürücüyü indir.

Buradaki sürücüyü indireceksiniz.
İlginiz ve alakanız için teşekkür ederim. Lakin bunların hepsini denediğim halde sorunum çözülmedi. Minidump dosyalarını tam olarak çözemediğim için bilen arkadaşların inceleyip sorunun asıl kaynağını söylemesi daha önemli çünkü duruma göre anakartı test için ilgili yerlere götüreceğim.

1) Aşağıdaki sürücüyü kurun.

2) Aşağıdaki sürücüyü indirin. Daha sonra DDU yazılımını indirin. DDU ile sürücüyü sildikten sonra PC yeniden açılırken internet bağlantınızı kesin ki Windows Update kendisi kurmasın. Sonra bilgisayar açıldığında indirdiğiniz sürücüyü kurun.

Driver: https://tr.download.nvidia.com/Windows/457.30/457.30-notebook-win10-64bit-international-whql.exe

Rehber: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi - Technopat Sosyal

Madem hala çözülmedi acaba yeni dump dosyalarını paylaşır mısınız?

Anakartını servise gönderdim. Besleme entegrelerinde sıkıntı olduğunu bununda ekran kartı yüke bindiği zaman sistemi zorladığı için mavi ekrana düştüğünü söylediler. 150 ₺ onarım bedeli çıkardılar. Bekliyorum gelince buraya izlenimlerimi tekrardan yazarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı