Ekran kartı sürücüsünü silip geri yüklemek donanıma zarar verir mi?

Gideon

Kilopat
Daha fazla  
MSI GTX 1080 Gaming X ekran kartım var. Bir sorundan dolayı ekran kartı sürücüsünü DDU ile silip tekrar yükledim. 1-2 ay öncede aynı işlemi yapmıştım. Bunun ekran kartına bir zararı olur mu?

MSI GTX 1080 Gaming X ekran kartım var. Bir sorundan dolayı ekran kartı sürücüsünü DDU ile silip tekrar yükledim. 1-2 ay öncede aynı işlemi yapmıştım. Bunun ekran kartına bir zararı olur mu?
Problem çözmek için kullanılan bir tekniktir. Doğru yapıldığı sürece hiçbir zararı yok.

DDU yazılımını sık kullanmak işletim sisteminin temel yapısına zarar veriyor. Sistemi baştan yüklemek zorunda kalabilirsiniz. Anlamadığınız hakim olmadığını yazılımları kullanmaya kim alıştırdı insanları? Geri yükleme noktası varsa geri dönebilirsiniz ama yapıyı bozuyor DDU gibi yazılımlar. Bu tür yazılımlar deneyseldir. Normal kullanıcılar için değildir. Sürücüleri normal kullanıcıların yapması gerektiği biçimde kaldırın. Aygıt yöneticisinden ya da uygulamalardan.

DDU yazılımını sık kullanmak işletim sisteminin temel yapısına zarar veriyor. Sistemi baştan yüklemek zorunda kalabilirsiniz. Anlamadığınız hakim olmadığını yazılımları kullanmaya kim alıştırdı insanları? Geri yükleme noktası varsa geri dönebilirsiniz ama yapıyı bozuyor DDU gibi yazılımlar. Bu tür yazılımlar deneyseldir. Normal kullanıcılar için değildir. Sürücüleri normal kullanıcıların yapması gerektiği biçimde kaldırın. Aygıt yöneticisinden ya da uygulamalardan.
Arkadaşım sen DDU nedir ne işe yarar onu araştır, DDU ile tamamen ekran kartı yazılımını kaldırıyorsun Windows'a asla zarar vermiyor. Aygıt yöneticisinden kaldırmak yazılımsal sıkıntılar yaratıyor, Bilmediğin Programları yargılayamazsın.

Arkadaşım sen DDU nedir ne işe yarar onu araştır, DDU ile tamamen ekran kartı yazılımını kaldırıyorsun Windows'a asla zarar vermiyor. Aygıt yöneticisinden kaldırmak yazılımsal sıkıntılar yaratıyor, Bilmediğin Programları yargılayamazsın.
Programı bildiğim için uyarıyorum. DDU herkese göre değil. Kaç kez yaşadım. Geri yükleme noktası yoksa sistemi baştan kurmanız gerekir. Özellikle gelişmiş BIOS taşımayan dizüstülerde asla kullanılmamalı. Benimki öznel bir değerlendirme ve öneri. İsteyen istediğini yapar kimseyi ilgilendirmez. Sürücülerle ilgili özellikle Microsoft bütün gereken ayarları sisteme eklemiş ve bunları sürekli güncelliyor. Sen gidip böyle deneysel bir yazılımla kaldırmayı seçiyorsun. Sanıyorsun ki kökünden temizleme yapıyor. Halbuki değil. Yazılım temizlemek sanal bir durum. Daha iyi temizleme diye bir şey yok. Yazılımı üreten bile uyarı ile dağıtıyor bu yazılımı ama sen hayır diyorsun. Windows'a asla zarar vermiyor derken de Microsoft adına mı konuşuyorsun?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı