Ekran kartı sürücüsünü yükledikten sonra ''atikmpag.sys'' mavi ekran hatası

95ugur26

Hectopat
HP G62 b06et i5 ATI Mobility HD 5470 ekran kartını yüklerken bir hata olmuyor anında yüklüyor sonra yeniden başlattıktan sonra mavi ekran geliyor ve güvenli modla açabiliyorum sadece. Mormal ekran gelmiyor. Windows 7 64 bit kullanıyorum. Windows 10'a geçip denedim olmadı onda da mavi ekran veriyor. Windows 10'da durdurma kodu: ''video tdr failure başarısız : atikmpag.sys'' yazıyor. Bir de driver yüklü değilken yani standart görüntü bağdaştırıcısı iken bile ünlem işareti çıkıyor başlatılamadı yazıyor ekran kartım ölmüş olabilir mi ?
Ve şu an nasıl olduysa güvenli moda iken devre dışı bırakmıştım ekran kartını şimdi yeniden etkinleştirdim açıldı ama oyun veya HD bir film izlemeye kalkarsam mavi ekrana tekrar dönüyor ve tekrardan güvenli modda devre dışı bırakıp sonra açılınca etkinleştirirsem sorun olmuyor.

indir.png

Minidump.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sorun oluyordu güncel sürücü kurdum düzeldi genelde böyle hatalar uygun sürücü kurulmadığında oluyor aygıt yöneticisinden dene birde belki öyle olur
hp nin kendi sitesinden eski ve son sürümlerini denedim olmadı amdnin sitesinden indirdim yine aynı durum ben bu pc yi ikinci el aldım kazıklandım mı acaba diye düşünüyorum ekran kartı bozuk mu aldım diye ama ilk kullandığımda hiç bi sorun yoktu format attım atmaz olaydım pc yi temizlek amaçlı format attım şimdi sadece film izlemeye yarar bir pc oldu

hp nin kendi sitesinden eski ve son sürümlerini denedim olmadı amdnin sitesinden indirdim yine aynı durum ben bu pc yi ikinci el aldım kazıklandım mı acaba diye düşünüyorum ekran kartı bozuk mu aldım diye ama ilk kullandığımda hiç bi sorun yoktu format attım atmaz olaydım pc yi temizlek amaçlı format attım şimdi sadece film izlemeye yarar bir pc oldu
Bilgisayarı daha önce hangi işletim sisteminde kullanıyosan o formatı at sürücüleri aygıt yüneticisinden kurmayı dene

Sadece ekran kartının sürücüsünü mü yüklediniz ? Yoksa başka sürücü de yüklediniz mi ? Eğer yüklediyseniz belki yanlış yüklemişsinizdir ve ondan dolayı mavi ekran veriyor olabilir.

Bilgisayarı daha önce hangi işletim sisteminde kullanıyosan o formatı at sürücüleri aygıt yüneticisinden kurmayı dene
Sürücüleri aygıt yöneticisinden kurmayı denedim internette ara yaparak bulmıyor pc den bul dedim yüklüyor ama yine aynı mavi ekran hp nin sitesinde pc windows 7 yazıyor pc nin altında da windows 7 logosu var. format attım attıktan sonra sadece wifi drive kurdum sonra ps normal güncellemeleri yaptıktan sonra direk ekran kartını kurmayı deniyorum baya bi driver indirdim olmıyor
minidump dosyalarından anlayan var ise baksın lütfen Minidump.rar
bi ara birşekilde çalıştırdım ekran kartı yüklü oldu ama 1080 piksel video açtım ekranda kare kare noktalar oluştu pc dondu ve mavi ekran verdi ya driver tam yüklenmedi yada tamamen bozuldu

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı