Ekran kartı sürücüsünü yükleme esnasındaki mavi ekrandan sonra sistem performansı düştü

aliterz

Hectopat
Katılım
11 Mayıs 2017
Mesajlar
54
Selam arkadaşlar. Bilgisayara format attım ve ilk önce Windows Update'leri almaya başladım. Ekran kartı driverını yüklerken mavi ekran verip kapandı. Açmaya çalıştığımda açılmadı güvenli moddan ekran kartını silip öyle açtım. Elle driverı kurayım derken yine mavi ekran. DDU ile temizleyip kurayım derken yine mavi ekran. En son DDU ile temizleyip sonra aygıt yöneticisini açtım ve oradan da kaldır diyerek temel görüntü bağdaştırıcısı denen şeyi kaldırdım. Anca o şekilde yüklendi. Asıl soruma geleceğim, daha öncesinde hiç bu kadar DDU ve aygıt yöneticisi silmeden driverları güncelleyebiliyordum fakat daha sonra böyle neredeyse %appdata%'dan bile silme noktasına geldim. Bunun nedeni donanım ile ilgili bir sorun mudur? Bunu bilmek istiyorum. Bütün yazılımsal çözümleri denedim 2 3 defa her seferinde temiz kurulum yaptım fakat eski bilgisayar performansımı alamıyorum bir türlü. Özellikle Adobe ve oyun performansı. Yardım ve yanıtlarınız için teşekkürlerimi bırakıyorum buraya.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
KS
aliterz

aliterz

Hectopat
Katılım
11 Mayıs 2017
Mesajlar
54
1615141050434.png

Hocam her türlü yazılımı ve sürücüyü denedim. En güncel olanlardan, bir önce ki sürümlerine ve hatta Hp'nin kendi sitesinde ki marka model sürücülerini kullanıyorum. Tam performans ve stabilize aldığım sürücüler üretici firmanın driverlarıydı. 2 3 defa temiz kurulum format atmama rağmen düzelmedi sebebini anlamıyorum son 1 2 aydır var
 
Katılım
13 Aralık 2018
Mesajlar
314
Çözümler
2
Hocam FurMark testi yapın herhangi bir kapanma donma kasma olursa sıkıntı var demektir. Haber bekliyorum. Değerleri ulaştırırsanız sevinirim.
 
Katılım
13 Aralık 2018
Mesajlar
314
Çözümler
2
Hocam uygulamayı açtığınızda siz sadece okey diyeceksiniz test kendisi yapıp bitirecek zaten en sonra da size sonuçları verecek.
Bizim için önemli olan test sırasında gözünüzün ekranda olması herhangi kasma donma ekranda kararma vesaire varsa sıkıntı var demektir testi sakın durdurmayın. Test sonunda da çıkan sonuçları tarafıma iletin.
 
Yukarı