Çözüldü Ekran karti sürücüsünü yükleyince mavi ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Heunzey

Hectopat
VIDEO_TDR_FAILURE. Hatasi almıştım 2 Ekim'de ne kadar çözüm denediysem olmadi ve sonucunda ekran kartımın ömürlük olduğunu anladım. Babamin tanıdığı Windows 7 yüklersek düzelir diyor. Ben hayir, donanimsal sorunu ışletim sistemi üzerine çözemeyiz diyorum ama babam o öyle biliyor diyor, ben şimdi ne yapayım?

SSD'ye boşa yazim yapmasın diye vermek istemiyorum. Daha önce verdim, gitmiş Windows 10 1809 sürümünü mü ne yüklemiş. Update'i falan kapatiyorum diyorum, öyle kullanayım ama bir süre sonra kendi kendine driveri yüklüyor.

Ben bu PC'yi nasıl driver yüklemesini önleyeyim de ekran kartsiz kullanayım?
Bir de Windows 7 geçersek çözünürlük etkisi verir mi?
Windows 10'da 1024×768'de kullanınca göz yoruyor. Yardımcı olursaniz sevinirim.

Çözüm
Merhaba yine ben bu konu ve bu konu hakkında hata alabilecek kişilere dair bir çözüm buldum ve benim laptopumun üzerinde de çalışan bir çözüm yaşayanlar da kullanabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
VIDEO_TDR_FAILURE (atikmpag.sys)
Her PC üzerinde verebileceği etki aynı olmayabilir bu konu hakkında dikkat ediniz.

Burada otomatik güncellemeyi kapatma rehberi var.
Kapattıktan sonra DDU ile silip yine sürücünü yükle.

Cihazı kullanma ve babanın tanıdığına ver, bakalım donanımsal sorunu yazılımla çözebilecek mi?

Burada otomatik güncellemeyi kapatma rehberi var.
Kapattıktan sonra DDU ile silip yine sürücünü yükle.

Cihazı kullanma ve babanın tanıdığına ver, bakalım donanımsal sorunu yazılımla çözebilecek mi?

Abi Allah senden razi olsun üsteki dediğin şeyi yapınca düzeldi birçoğu yeri araştırdım ama bunu görmemiştim çok sağ ol.

Tesadüfen senin konuna bakmadan önce başka bir konuda gördüm.
Atayım istedim.

Tekrardan çok sağ ol.
Ve evet gene buradayım.
Çünkü bunu yapmama rağmen biraz kullandiktan sonra gene ekran yirtilarak bozularak gitti gene ayni ekran karti hatasini veriyor.
Napmaliyim sıkıldım artık tüm zevkkm gitti PC'den.
Ayrıca artık PC'yi BIOS bölümü geldikten sonra şöyle bir görüntü vermeye başladı.
Dediğinizi yaptım DDU ile sürücüleri sildim güvenli mod da sonra çıktım driveri indirdim gene böyle oldu.
Ne yapacağım ders filan çalışıyorum PC'den evdeki diğer PC bundan daha kötü.

Dosya Ekleri

• 20211113_073217.jpg
    20211113_073217.jpg
    153,4 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Merhaba yine ben bu konu ve bu konu hakkında hata alabilecek kişilere dair bir çözüm buldum ve benim laptopumun üzerinde de çalışan bir çözüm yaşayanlar da kullanabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
VIDEO_TDR_FAILURE (atikmpag.sys)
Her PC üzerinde verebileceği etki aynı olmayabilir bu konu hakkında dikkat ediniz.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı