Çözüldü Ekran kartı takılıyken nasıl UHD 630 kullanılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

55superx

Megapat
Makaleler
2
Soru bence gayet açık. Sistemde 1660 Ti takılı ama ben UHD 630 üzerinden de görüntü almak istiyorum. Ekran kartını takınca UHD 630 devre dışı kaldı. Ekran kartını sökmeden nasıl etkin hale getirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü bilgisayarlar bildiğim kadarıyla anakart üzerinde bulunan HDMİ portu üzerinden kullanılırsa, işlemci içerisinde bulunan grafik birimiyle çalışıyor. Monitör kablonuzu Ekran kartı üzerinde bulunan çıkıştan söküp anakart üzerinde bulunan çıkışa takabilir misiniz ?

Masaüstü bilgisayarlar bildiğim kadarıyla anakart üzerinde bulunan HDMİ portu üzerinden kullanılırsa, işlemci içerisinde bulunan grafik birimiyle çalışıyor. Monitör kablonuzu Ekran kartı üzerinde bulunan çıkıştan söküp anakart üzerinde bulunan çıkışa takabilir misiniz ?
Ekran kartı varken çalışmaz bios'dan ayar yapması gerek.

BIOS'tan "Integrated GPU: Enabled" yaparak kullanabilirsiniz.
Tam adı o değildi ama dediğin yerlere bakınca Intagrated GPU settings menüsünde IGD Multi Monitor diye bir ayar vardı onu açtım ve iki kartı da kullanabiliyorum. Teşekkür ederim.

Laptop harici hiç çift ekran kartı kullanmayı denememiştim o yüzden pek bilgim yoktu.

Ekran kartı varken çalışmaz bios'dan ayar yapması gerek.
Yakın zamanlarda bios'a sahip bir bilgisayar kurcalamadığım için aklımda kalan çözüm önerisini verdim. Bilgilendirme için teşekkürler
Tam adı o değildi ama dediğin yerlere bakınca Intagrated GPU settings menüsünde IGD Multi Monitor diye bir ayar vardı onu açtım ve iki kartı da kullanabiliyorum. Teşekkür ederim.

Laptop harici hiç çift ekran kartı kullanmayı denememiştim o yüzden pek bilgim yoktu.
Bence laptop harici çift ekran kartıyla kullanmak pek mantıklı bir işlem değil, nedeni ise laptoplar pil ile çalıştığı için mümkün olan en düşük güç tüketimini hedefliyorlar, işlem yapmadıkları yada ek performansa ihtiyaç duymadıklarında dahili düşük güç tüketimli kartı kullanıyor. Masaüstü ise böyle bir tüketim hedeflemiyor. Daha akıcı bir kullanım deneyimi için Harici Ekran Kartını tek başına kullanmak mantıklı bir seçim olacaktır.

Geri
Yukarı