Çözüldü Ekran kartı takınca bilgisayar çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

brthlm

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, deneme sistem olarak topladığım DDR2 bir sistemim var. Kasa ekran kartsız çalışıyor fakat ekran kartını takıp çalıştırmayı denediğimde hemen açılıp kapanıyor. Ekran kartını aldığım yerde test etmiştim hatta anakart modeli benim anakartım ile aynıydı, sorunu nasıl çözebilirim neden kaynaklanıyordur?

Çözüm
BIOS güncellemesi gerekebilir. Sistemin diğer parçalarında da bir sorun olabilir. RAM'ı çıkartipucunu silgi ile silin, slotu fırça yardımıyla temizleyin, daha sonra RAM'ı yeniden takın.

Kartın güç girişi yok.

Dediklerinizin aynısını yaptım ama yine aynı çalışmıyor.
Sorun anakarttaymış, değiştirdim şu an çalışıyor. Cevaplarınız için teşekkürler konu kilit.
Selamlar, deneme sistem olarak topladığım DDR2 bir sistemim var. Kasa ekran kartsız çalışıyor fakat ekran kartını takıp çalıştırmayı denediğimde hemen açılıp kapanıyor. Ekran kartını aldığım yerde test etmiştim hatta anakart modeli benim anakartım ile aynıydı, sorunu nasıl çözebilirim neden kaynaklanıyordur?

PSU yetmiyor olabilir. Sisteminiz nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda da @Recep Baltaş hocam aynı sorun ile karşılaşmıştı. Deneme yanılma yolu ile çözmüştü videoyu adım gibi hatırlıyorum bir bakın derim. :D

Ekran kartınız ne bir de PSU kaç Watt.

Geri
Yukarı