Ekran kartı takınca görüntü gelmiyor

mehmetsolmaz

Decapat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Bu konu defalarca açılmış tekrarlıyor gibi olacağım biraz ama gerçekten gülünç bir durumla karşı karşıyayım. HD 5570 marka ekran kartımı anakarta takınca görüntü alamıyorum. Arkadaşımın GT420 kartını taktiğimda görüntü geldi ekran kartının bozuk olduğunu düşündüm ama başka sistemde çalışıyor ekran kartı çözüm önerisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
H81 Intel anakart Casper marka PC anakartin tam modelini öğrenmek istediğimde AIDA64 gibi uygulamalarda Casper Nirvana desktop a. Ş. Yazıyor ama H81 chipset onboarddan görüntü alıyorum ekran kartı takınca yok görüntü.

Ekran kartını takınca BIOS'A girebiliyor musun? Siyah ekran mı?

BIOS Onboard'a göre çalışıyor muhtemelen, BIOS'a girebilme şansın var mı? Onboard Grafik Kartı Nasıl Kapatılır?
Bios'a onboarddan görüntü alarak girebiliyorum. Ama durum söylediğiniz gibi olsa arkadaşımın ekran kartıyla görüntü almamam gerekiyor. Haksız mıyım?
BIOS Onboard'a göre çalışıyor muhtemelen, BIOS'a girebilme şansın var mı? Onboard Grafik Kartı Nasıl Kapatılır?
Benim bios da öyle bir seçenek yok bu arada.

Arkadaş diyor ki başka ekran kartı taktım çalışıyor.
HD 5570 takınça çalışmıyor diyor.
Tam olarak öyle de değil şimdi ben uzun süre böyle kullandım hd5570 ile 2 seneden fazla kullandım. SSD aldım takmak için içini açtım bilgisayarın SSD yi taktım sonra görüntü alamadım. Elimde 3 tane ekran kartı var HD4550 HD5570 HD4600 üçünden de görüntü alamıyorum ama kartlar sağlam çünkü başka anakartta çalışıyorlar. Acaba AMD ekran kartlarını takınca mı alamıyorum diye düşündüm alaka kuramadım. Sorunum budur.

Çeviricimi kullanıyorsunuz.
Bir de anakart tam modeli nedir?
Belki BIOS girip ayarları sıfırlayıp kaydet çık belki görüntü gelir.
Tabii bunları yaparken onbord ekraan kartı ile olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı